Rušenie 13. dôchodkov

Celý svet dáva peniaze svojim občanom, aby zvládli krízu a podporili ekonomiku. Robí to Amerika, India. Len na Slovensku premiér Matovič zvažuje rušenie 13. dôchodkov. Keby som bola ja na Matovičovom mieste, tak by som dôchodcom vyplatila tie trináste dôchodky práve teraz, aby si dôchodci mohli nakúpiť na dva mesiace dopredu a zaliezť na dva mesiace do svojich príbytkov. Načo im budú tie dôchodky na Vianoce, keď kríza sa blíži a oni poniektorí z biednych dôchodkov ledva vyžijú?

Totalitné sklony Matoviča

Ja som Matoviča nevolila, lebo mám voči nemu výhrady. Nedôverujem mu, pretože ho považujem za klamára a intrigána. Matovič už vo svojej strane prejavil totalitné sklony, keď mal stranu o štyroch členoch. Neumožnil občanom vstúpiť a ovplyvňovať dianie v strane, to ovplyvňoval najmä Matovič. Preto si treba dať na Matoviča veľmi dobrý pozor, aby niečo podobné nezaviedol na vládnej úrovni. Tento človek má podľa mňa totalitné sklony, ale nielen to. Je to úžasný manipulátor, ktorý dokáže vodu premeniť na víno a ošialiť absolútne každého. Čo platilo včera, neplatí dnes. Čo Matovič kritizoval na druhých, dnes sám robí ešte debilnejšie a ešte za to chce poberať uznanie. Mám vážnu obavu, že z Matovičovej vlády sa môže stať diktatúra.

Rýchlotesty na koronavírus

Uznanie si žiada za odmietnutie nákupu rýchlotestov, pričom tie nakoniec skončili v Českej republike. Dokonca Česká republika má vraj záujem odkúpiť aj naše už nakúpené rýchlotesty. Tak sa pýtam, kto je tu blbec. Či Pellegríny, alebo Česi, alebo Matovič. Matovič teraz nemá v rukáve nič. Mohol mať testy a mohol s nimi obchodovať. Teraz jemu a hlavne nám zostali iba jeho prázdne reči. Zhovadil Kičuru z Hmotných rezerv. Som zvedavá, či zoberie osobnú zodpovednosť, ak sa náhodou ukáže, že toho človeka obvinil krivo. Ja len poviem jedno – v čase krízy sú iné ceny ako obvykle. My môžeme byť radi, ak sa nám v súčasnej dobe podarí nakúpiť vôbec nejaké testy. Čo máme z toho, že tu budeme riešiť, že sa kedysi dali kúpiť lacnejšie? Dnes je iná situácia, je iná doba, sú iné ceny. Aj zlato podražilo. Dnes potraviny v obchodoch sú, ale keď nebudú, ľudia budú radi, keď si ich budú môcť kúpiť napríklad aj za dvojnásobok ceny. Matovič sa správa ako gašpar, ale nás už nezaujímajú jeho keci alá lebo Fico. Matovič tam je teraz na to, aby nekibicoval, ale konal. A konať má tak, aby nám nekazil dobré meno v zahraničí a u spojencov, ktorí nám reálne môžu pomôcť, nie u spojencov, ktorí nám spojenectvo iba predstierajú.

Testovať treba v začiatkoch

Ja len chcem upozorniť, že testovať treba hlavne teraz v začiatkoch. To preto, lebo teraz sú prírastky nízke a treba čo najviac zabiť exponenciálny rast, treba na to minút celú svoju silu, lebo potom, keď exponenciálny rast narastie na nevídané rozmery, vtedy denné prírastky budú rádovo v 6000 alebo 10000 ľuďoch denne a potom nám už budú testy na nič, lebo ich kapacitne aj tak nebudeme schopní toľké vykonávať.

Neschopná vláda

Žasnem z toho, akú nekompetentnú vládu si Matovič vybral. Nasladnutý minister zdravotníctva by sa skôr hodil za kňaza. Vo svojej prvej reči citoval bibliu. Už som vedela, že je zle. Ministrom školstva je nejaký obuvník a vizážista. Ministrom práce je posledný križiak. No jedno vám poviem. Dopadneme presne tak, ako ste si to zvolili.

Stíhačky

Je absolútne choré, aby sme v tejto dobe nakupovali americké stíhačky a súčasne oberali dôchodcov o trináste dôchodky. Peniaze štátu majú byť použité v prvom rade na ochranu obyvateľstva. Momentálne je aktuálnejšia iná hrozba ako údajné Rusko a peniaze treba na boj proti koronavírusu. Všetci tí, ktorí chcú zachrániť náš imidž v NATO, ale nechcú zachrániť našich reálnych ľudí, to s týmto štátom nemyslia dobre.

Matovičko nebude dlho vládnuť

Osobne si myslím, že Matovič nebude dlho vládnuť. Jeho konfrontačné vystupovanie a neuvážené kroky mu národ nebude dlho tolerovať. Prejavuje sa trochu ako psychopat, tak dúfam, že sa jeho duševný stav nebude z prepracovanosti zhoršovať. Chcem mu poradiť, aby prejavoval viacej skromnosti a rozvážnosti pri svojich krokoch. Teraz je on na čele štátu, a keď to pokašle, odnesieme si to my všetci. Áno, aj vy, ktorí ste ho volili.

Vyšinutá rezidentka

Čo sa týka rezidentky Zuzany Čaputovej, neustále ma vyrušuje jej nevýslovný primitivizmus. Táto osoba degraduje prezidentský úrad na akúsi módnu prehliadku. Je doslova úchylné, aby si prispôsobovala v čase krízy farbu rúška svojim šatám. Sa pýtam, keby bola tretia svetová vojna, či by strácala čas výberom vhodných šiat. Je kríza, milá Líza! Čaputová by mala pochopiť, že sa má správať profesionálne, skromne a nie ako rozprávková princezná na bále. Vo svete zomierajú tisíce ľudí, u nás hrozí niečo podobné, ale Čaputová v prvom rade myslí na to, akú farbu rúška si dá na ten falošný ksicht. Čaputová je jedna odporne nechutná papaláška a paródia na prezidentku.

Je zarážajúce, že Čaputová expresne podpísala zákon o monitorovaní osôb a že ho nenapadla na Ústavnom súde. Ona, čo sa falošne stavia do roly ochrankyne ľudských práv.

One Responses

  • Milan2

    Blažená má trefné postrehy, áno je to presne tak. K psychopatom, sú skvelí v situáciách ako je dnes. Súhlasím aj k potrebe testovania, vychádza to z matematiky. Najlacnejšie testovanie je používanie Termokamier. Neviem koľko desaťročí uplynie kým to preberieme od Číňanov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *