Matovič ponížil Slovákov – pre nič, za nič

Už nejakú dobu sa na Slovensku hovorí o neschopnosti nového premiéra Matoviča. Keď som v minulých poznámkach hovorila, že Matovič má diktátorské sklony, nemýlila som sa, pretože teraz si to zažívame naplno – diktátor Matovič nám nariadil zákaz vychádzania a to pre žiadny dobrý dôvod, proste iba preto, aby jeho mama neumrela na koronavírus.

Tu by som sa rada spýtala Matoviča, aký je jeho plán. Lebo to bol on, kto kritizoval Pellegríniho, že nemá nijaký plán. Pán Matovič, zverejnite plán boja proti koronavírusu, lebo my nebudeme doma pre nič, za nič, ak nijaký plán neexistuje!

Matovič naozaj nemá dobrý dôvod na to, aby vyhlásil núdzový stav a terorizoval Slovákov zákazom vychádzania. Napríklad ja pracujem celý týždeň ako fretka, ale keď konečne príde čas predĺženého voľna, nemôžem sa socializovať s najbližšími, ani ísť nikam na výlet. Pýtam sa, prečo? Ako by som ohrozila niekoho, keby som šla svojím autom na hory do iného okresu?

Naozaj nie je dôvod na zákaz vychádzania, pretože zastaviť vírus na Slovensku nie je možné. Je možné ho iba spomaliť. Spomalili sme ho preto, aby sme si počkali na účinný liek alebo vakcínu, resp. preto, aby sme sploštili krivku nakazených a využili obmedzené počty ventilátorov čo najlepšie. Ventilátory sú však najhoršie riešenie zo všetkých semi-dobrých. Lepšie riešenia by boli, keby sme mali také lieky, ktoré by zamedzili tomu, aby sme ventilátory vôbec potrebovali použiť.

Po celom svete sa testujú už existujúce lieky, ktoré však boli vyrobené na liečenie iných chorôb. Je možné, že niektorý z existujúcich liekov dokáže zmierniť úmrtnosť pri nákaze korona vírusom na úroveň napríklad 0.1%. V tom prípade by škody v dôsledku koronavírusu boli rovné škodám sezónnej chrípky, kvôli čomu by nebolo treba zastavovať ekonomiku.

Ja súhlasím s tým, aby bola ekonomika spomalená, žiadne otváranie obchodov nie je dobré v danej dobe, avšak zákaz vychádzania počas Veľkonočných sviatkov je prisilná káva. Kto by sa chcel s niekým stretnúť? Ja by som sa nestretla s nikým, o kom viem, že pôsobí v Bratislave, ktorá je najviac nakazená. Načo sú dobré tieto zákazy, keď ľudia počas pracovných dní aj tak chodia do Bratislavy a pracujú tam a stretávajú tam ľudí a večer idú domov do Trnavy, do Nitry a tam stretávajú manželky, rodičov, deti? Načo? Prírastky nakazených v hodnotách 20 ľudí za deň tiež nič neriešia, pretože týmto pomalým spôsobom by sme ako štát získali kolektívnu imunitu za niekoľko desiatok rokov.

Proste Matovič si vymyslel sledovanie občanov cez mobily, vymyslel si, že Slovákov poníži, že im demonštruje svoju moc, a aj to vykonal, aby si pohonil svoje psychopatické ego. Dajte kleptomanovi príležitosť, vykradne vám obchod. Dajte pyromanovi zápalky, podpáli vám humno. Dajte psychopatovi premiérsky úrad, vyhlási zákaz vychádzania.

Keby situácia bola taká vážna, Matovič by dodržiaval vládou prikázanú sociálnu vzdialenosť 2m a nie si robil hromadné selfíčka s Rómami. Týmto jeho prehnitý papalášizmus vychádza na povrch v ešte väčšej miere, lebo ním udávané dôvody závažnosti situácie vyznievajú falošne, lebo ním zadávané nariadenia platia len pre občanov, ale nie pre neho a jeho privilegovanú úderku.

Žiadam Matoviča, aby jednoznačne a detailne vysvetlil prínos jeho psychopatických opatrení. Je nešťastím, že hentakého šialenca máme na čele štátu.

Matovič ako papaláš

Matovič si začína užívať svoje postavenie premiéra. Nasadol do vrtuľníka a letel do rómskych osád. Vo vrtuľníku si spravil selfie fotečku aj tou plešatou gebulou, ktorá s ním letela. Takýto počin je počinom tínedžerského chlapca, ktorý sa na instagrame pochváli fotkou, aby zbalil nejakú babenku.

Čo v skutočnosti Matovič tou fotkou povedal? Povedal veľa. Povedal: „Ja si môžem lietať aj s touto plešatou gebulou tu vedľa mňa a vy budete sedieť doma na riti. A to preto, lebo ja som papaláš a vy ste sprosté ovce, ktoré mi skočia na každú moju manipulatívnu výhovorku. A to je len začiatok môjho papalašizmu. Ja v papalašizme prekonám aj Čaputovú, uvidíte!“

Papalášske spôsoby Matoviča

Matovič ako uplakaný líder

Asi ste si všimli, že Matovič má dosť často problém zadržať plač. Rozpráva a potom v návale zúrivosti sa rozplače. Niekto by mohol povedať, že sa rozplače zo súcitu, ale v skutočnosti je za tým súcitom potláčaná zúrivosť, nenávisť voči SMERu. Rozmýšľala som, čo stojí za jeho nenávisťou, a prišla som na to, že to sú ideologické rozpory. Matovič nenávidí ľavicu, nenávidí komunistov, zato miluje kresťanov. A tento komunisticko-kresťanský konflikt podľa mňa ženie Matoviča do nenávisť voči ľavici. Je to vlastne ideologická nenávisť. Ak je Matovič vnútorne taký zúrivý, že sa z toho rozplače, čo nás bude čakať, keď sa ten zúrivec, teraz pri moci, neudrží? Nečudovala by som sa, keby začal likvidovať svojich politických oponentov a občanov s inými názormi. Premiér potrebuje odbornú pomoc, nemal by vládnuť krajine, lebo môže byť nebezpečný a toto bezpečnostné riziko si nemôžeme dovoliť. Jedno je však isté, uplakaný premiér nie je skutočným lídrom. Líder musí ísť príkladom, preukázať silu, dodať pozitivitu, dodať odvahu. Plačka nechceme.

Matovič ako nekompetentný populista

To, čo sa nedávno stalo, teda, že Matovič sa vzdal svojho premiérkeho platu a založil akýsi fond na pomoc tým, ktorým nedokáže pomôcť štát, je naozaj, ale naozaj tragédia, vrchol populizmu a vrchol neschopnosti a nepochopenia svojho postavenia.

Takže Matovič sa spolu so svojimi spolustraníkmi vzdá platu, aby pomohol niekoľkým ľuďom. Tých ľudí nebude veľa, budú to jednotlivci. Kvôli tomu musí založiť správnu radu fondu, budú rozhodovať o tom, komu peniaze dajú, komu nie. Toto zaberá toľko času, že to je vyslovene neefektívne. Je to absurdné, aby premiér krajiny, ktorý ma v rukách všetky mocenské nástroje na to, aby riešil sociálnu nespravodlivosť, si zo všetkých tých nástrojov vyberie ten najmenej efektívny a nesystémový.

Predstavte si, že ste bagrista, ktorý ovláda obrovský bager. Máte vykopať obrovskú jamu. Keby bol ale tým bagristom Igor Matovič, tak by namiesto bagra išiel domov, doniesol by si z domu lopatku do pieskoviska, potom by zvolal tlačovku, že aký on je úžasný, lebo on neopotrebúvavá firemný bager, ale svoju lopatku. No nasrať ti na hlavu za tvoju pomoc! Iba tupec ti toto zožerie! Namiesto toho, aby prenechal súkromné fondy a charitu tretiemu sektoru a nadáciám, tak premiér krajiny sa ide podieľať na tomto nesystémovom riešení. Tento človek nemá všetkých pohromade. Tento človek si neuvedomuje, že je premiérom. Tento človek nevie byť premiérom. Ty dilino, nasadni do bagra a bagruj! Áno, to ty si teraz premiérom, sa zobuď! Fondy si mal zakladať, keď si bol v opozícii a nemal si lepšie nástroje ako pomôcť.

USA – keď jeden netopier mávnutím krídel odfúkne cisárové nové šaty, až cisár zostane nahý v plnej paráde

V posledných dňoch som sa opäť vrátila k americkým správam, aby som sledovala situáciu v USA. Situácia je tam asi taká, že na začiatku Trump hovoril, že majú jeden prípad koronavírusu, potom sedem prípadov, potom pätnásť prípadov, vraj to čoskoro odznie a bude dobre. Vraj to odznie čarovným spôsobom. Podobne ako britský premiér a šialenec Boris Johnson, ktorý chcel, aby sa všetci v Británii nakazili a ktorý sa potom karmicky sám nakazil koronavírusom do takej miery, že skončil na jednotke intenzívnej starostlivosti, tak aj Donald Trump dal prednosť ekonomike pred životmi ľudí. A tak sa nákaza, nie že čarovným spôsobom nestratila, ale čarovným spôsobom rozšírila, s to tak, že sa nakazilo rekordné množstvo ľudí najmä v New Yorku. V samotnom New Yorku je už viacej nakazených ako v hociktorom inom štáte na svete. Trump blúznil o tom, že už v apríli na Veľkú Noc by sa mu páčilo, keby ekonomika bola otvorená a ľudia vyšli do kostolov. No ale už vtedy vedel, že iba milosrdne klame a zľahčuje situáciu, aby nenastolil v štáte paniku, aby nepadali trhy. Neplakal ako plačko Matovičko, ale dodával, síce falošne, ľuďom nádej.

Famózny imitátor John Di Domenico napodobňuje Trumpa o tom, ako chce otvoriť americkú ekonomiku na Veľkú Noc. Čínsky vírus je vraj v USA ilegálne a preto ho musia deportovať.:) Okrem toho si robí srandu z toho, že Ježiš nebol kresťan, ale Žid. A že písmeno J v jeho mene, po anglicky sa číta ako džej, Donald J. Trump, nestojí tam za slovo Jew (džú) ako Žid, ale za slovo Genius (džínius).:)

Američanom reálne hrozí, že ak nebudú mať karanténu, na COVID-19 môže zomrieť až 2 mil. Američanov. Už teraz pochovávajú New Yorkčanov do masových hrobov. Trump hovorí o tom, že federálna vláda zasiahla načas a úžasne, lebo Trump nešetrí superlatívmi na svoju osobnosť. V skutočnosti je Trump iba milosrdným klamárom, milosrdným hrobárom, ktorý zmierlivými slovami plnými nádeje uľahčuje umieranie svojim občanom. Reálne však pre Američanov neurobil takmer nič. Jediné, čo dokážu jeho ‚odborníci‘ robiť, je testovať ľudí, sledovať ako rastie krivka nakazených, a keď začne klesať, tak povedia, že to je ich zásluhou. Pritom to bude iba prirodzené odznenie infekcie. Je to niečo také, ako pripísať si zásluhy za východ Slnka. Človek na to musí mať povahu a Trump ju ns to má. Navyše Trump odmieta nosiť rúško, čím ako líder zlyhal, lebo nejde národu príkladom.

Ak sme si mysleli, že USA sú tá najmocnejšia a najvyspelejšia krajina na svete a UK je preto bohatá, lebo má múdrych politikov, tak dnes môžeme vidieť, ako veľmi sme žili v planých ilúziách. Britský premiér Boris Johnson je prototypom blbého a blbšieho. Ak sme čakali, že po nabehnutí infekcie uvidíme v USA zábery ako z hollywoodskych filmov, teda, že budú totálne pripravení na biologickú vojnu, že budú behať s rúškami v bezpečnostných oblekoch, že budú mať dosť ventilátorov a záchytné karanténne centrá a nemocnice a podobne, tak dnes môžeme vidieť, že USA boli na biologickú vojnu absolútne nepripravené. Zato, ak niekto bol skutočne pripravený na biologickú vojnu, tak to boli Rusi a Číňania. Mali sme teda možnosť vidieť USA ako nahého cisára. A tomuto nahému neschopnému cisárovi mnohí poklonkujú a odovzdávajú mu miliardy ťažko vydretých slovenských eur za nejaké hrdzavé šroty, ktoré majú predstavovať drahú ilúziu bezpečnosti – takú ilúziu, akú ukazuje Trump pri riešení korona krízy v USA. A toto má byť náš spojenec. USA sa ukázali v čistej paráde, absolútne neschopné, nie, že čeliť ruskej hrozbe, ale ani len obyčajnému jednému netopierovi. Investovali bilióny dolárov do raketového štítu proti ruským raketám, ale nakoniec ich položil na kolená jeden netopier na opačnej strane sveta. Tomuto sa hovorí motýlí efekt, kedy mávnutie motýlích krídel v Číne vie spôsobiť hurikán na opačnej strane zemegule. Mnohí z Američanov prišli o celoživotné úspory, nezamestnanosť rastie do nebies, môžu nastať sociálne rozbroje, občianska vojna, rabovanie, USA má veľa nesúrodých sociálnych tried, veľa nekontrolovateľných ilegálnych imigrantov, bezdomovcov, takmer žiadne sociálne alebo zdravotné zabezpečenie. USA v tejto pandémii stratili tvár. Je dosť možné, že sme práve svedkami začiatku konca americkej svetovej hegemónie. Po korone sa USA môžu premeniť na zdecimovanú, zbankrotovanú a sociálne znepriatelenú spoločnosť.

Koronavírus ukázal pravú tvár našich spojencov a šialenstvo EÚ

Koronavírus ukázal, že v čase núdze, teda v čase, kedy núdza prikvačí nielen nás, ale aj našich spojencov, naši takzvaní spojenci preferujú výhradne samých seba. Ukázalo sa, čo by sa stalo, keby sme sa ako NATO ocitli v ozbrojenom konflikte. Nikto, nikto by nám neprišiel na pomoc. Každý by zaviedol výnimočný stav a všetky zásoby jedla a vybavenia by smeroval pre svoju armádu a pre svojich ľudí. Spojenectvo v NATO je ilúziou, je omylom, je klamstvom. Rovnako tak je klamstvom spojenectvo v EÚ.

USA sa ukázali ako krajina, ktorá prakticky vôbec nie je schopná viesť vojnu na svojom území. Zbankrotovala by ešte pred tým, ako by vojna začala. Všetky vojenské úspechy USA sú založené iba na tom, že USA páchala úkladné vraždy na krajinách. Úkladná vražda je to, keď si obeť vyčíhate, a keď to nečaká, tak ju zavraždíte. Takýto múdry, silný a hrdinský vie byť každý. Avšak USA sú absolútne neschopné viesť tradičnú vojnu s rovnocenným súperom. USA nie sú ani schopné dobytú/zavraždenú krajinu ovládať. Oni ju dokážu iba zavraždiť a rozvrátiť. Rusi vedia viesť aj tradičnú vojnu a vedia krajiny postaviť na nohy. Rusi sú skutoční mierotvorcovia.

No a čo na koronavírus hovorí EÚ? Tá rieši, koľko miliárd eur pošle Afričanom na pomoc proti koronavírusu. EÚ sú bližší Afričania než vlastní občania. Kým my si šijeme rúška doma, oni poslali Afričanom 15 mld. eur. Nič šialenejšie by nikto nevymyslel, keby to dostal za úlohu. Toto sa vymyslieť jednoducho nedá.

Úmrtnosť na COVID-19 na Slovensku nezodpovedá štatistikám, kde je chyba?

Počas posledných dní sme mali možnosť sledovať vysoké počty mŕtvych v Taliansku alebo Španielsku. V Číne bola úmrtnosť na úrovni 3%. USA majú 3,7%. My máme nakazených niečo vyše 500 ľudí, ale zomreli len dvaja. To znamená, že naša úmrtnosť je niekde na úrovni 0,4%. Ak by aj u nás bola úmrtnosť 3%, mali by sme mať 15 mŕtvych. Kde je chyba?

Odpoveďou by mohol byť fakt, že u nás sa mohli nakaziť najmä mladí ľudia, kde tá miera úmrtnosti je menšia. Existuje tabuľka úmrtnosti v Číne podľa vekovej kategórie.

VekMiera úmrtnosti v %
80+14,8
70-798
60-693,6
50-591,3
40-490,4
30-390,2
20-290,2
10-190,2
0-9bez úmrtí

Ja som zobrala veľkú vzorku slovenských pacientov, nakazených koronavírusom, a vypočítala som, akú mieru úmrtnosti by sme mali mať na Slovensku podľa vekového portfólia nakazených. Ukazuje sa, že medián, teda stredný pacient má 37 rokov. Priemerný vek je ale 38,8 rokov. Modus, teda najviac nakazených je 23 ročných ľudí. No a na základe mojich výpočtov by sme mali mať na Slovensku v súčasnosti pri súčasnej vekovej skladbe nakazených v priemere 0,97% mŕtvych. Vypočítala som to váženým priemerom podľa vekových kategórií odstupňovaných po desiatich rokoch. Teda 1% z nakazených by u nás malo zomrieť v dôsledku nákazy COVID-19. Ak by sme zobrali 1% z 500 nakazených, dostali by sme 5 mŕtvych. My však máme 2 mŕtvych. Prečo?

Odpoveďou môže byť, že buď Čína falšovala svoje štatistiky a umelo ich nadhodnotila. Alebo štatistiky falšujú Slováci a umelo znižujú úmrtnosť. Alebo nikto nefalšuje nič a Slováci majú väčšiu imunitu a nižšiu úmrtnosť ako Číňania. Kdesi som čítala (píšu o niečom podobnom aj tu: https://www.euronews.com/2020/04/06/has-the-key-to-a-coronoavirus-vaccine-been-staring-us-in-the-face-for-a-century), že náš socialistický program očkovania proti TBC mohol zvýšiť imunitu Východoeurópanov oproti napríklad Španielom, ktorí neboli očkovaní na TBC. V Špenielsku je úmrtnosť 10% (podľa https://www.worldometers.info/coronavirus/country/spain/, 157053 nakazených, 15970 mŕtvych ku 10.04.2020). Situáciu budem ďalej sledovať.

One Responses

  • Ľuboslav Václav

    Tiež pokladám vypnutie ekonomiky krajiny za prehnané, s koronavírusom sa treba naučiť žiť. To nie je mor, pri dnešnom spôsobe života sa nedá úplne zastaviť. A čo pomôže zdravie populácii, ktorá už nemá z čoho žiť?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *