Komentáre k mesiacu jún 2020.

Trump vs. Twitter

Keď nedávno Trump twítoval ohľadom zabitia černocha Floyda, Twitter označil jeho twít značkou, že velebí násilie. Napokon však jeho twít nezablokoval, pretože podľa Twitteru to tak bolo v prospech verejného záujmu.

Nato Trump podpísal výkonný príkaz (executive order) na podporu slobody slova. Argumentuje, že sociálne siete si užívajú, neoprávnene, právnej ochrany vzhľadom na to, že majú byť nestrannou platformou, čo však nie je pravda, lebo tieto sociálne siete robia, a to je dôležité, editorské zásahy do twítov užívateľov a majú názory (point of view). Dávajú tam upozornenia na nepravdivé správy (fake news), kontrolu faktov (fact checking), banujú a podobne. Týmto sa z nich stávajú aktivistické organizácie, ktoré manipulujú politickou verejnou mienkou (twisting the political opinion).

Tento problém máme aj na Slovensku, kedy napríklad kníhkupectvo Martinus označuje vybrané knihy (aj tej mojej o histórii, ale aj Blahovu knihu a iné pre nich nežiaduce knihy) nálepkou „kontroverzné čítanie“, blokuje recenzovanie týchto kníh čitateľmi bez zjavnej príčiny avšak z politického dôvodu. Týmto sa Martinus odkláňa od svojho jadrového podnikateľského zámeru, ktorým je nestranný predaj kníh, a stavia sa do roly politického aktivistu, editora, manipulátora verejnej mienky, politickým subjektom, možno dokonca reklamnou agentúrou. Tieto sociálne siete, podobne ako aj kníhkupectvo Martinus vyrástli na svojej neutralite, avšak v momente, kedy získali trhový monopol, teda dominantné postavenie na trhu, začínajú otáčajú, opúšťajú platformu nestrannosti a vyslovene zneužívajú svoje dominantné postavenie na trhu na manipuláciu politického názoru. Naša vláda by sa mala, podobne ako Trumpova administratíva, zasadiť o to, aby aj na Slovensku vznikla legislatíva, ktorá buď zabezpečí nestrannosť týchto platforiem, alebo uvalí na dané podnikateľstké subjekty vydavateľskú legislatívu, lebo v skutočnosti vykonávajú editorovanie – s tým ale súvisia také povinnosti, ako sú objektívnosť, vyváženosť, právo na odpoveď a iné.

Chcem, aby si všetci ľudia uvedomili, že žiadna objektívna spravodlivosť u veľkých monopolov neexistuje. Musíme zastaviť ich snahu určovať pravdu, lebo sa dostaneme do diktatúry povoleného názoru. Martinus napríklad odporúčal, aby sa čitatelia obrátili pri čítaní na odborníkov z danej oblasti, avšak znalosť odborníkov je čistá ilúzia. Stačí sa pozrieť, ako rozhodovala Svetová zdravotnícka organizácia o nosení rúšok. Raz svetoví „experti“ odporúčali rúška nenosiť, potom zase nosiť. Stačí sa pozrieť, ako krajiny podľa rád odborníkov viedli boj proti koronavírusu. Vygumovaný Boris Johnson nechal nakaziť celú svoju populáciu a sám pri nákaze takmer umrel. A to mu radili experti zo SAGE (Scientific Advisory Group for Emergencies). Stačí sa pozrieť, ako sa s koronavírusom biedne popasovali USA s ich, údajne, najskvelejšími odborníkmi na svete – totálne pohoreli a množstvo obetí na koronavírus sa blíži k 200 tisícom. Stačí sa pozrieť, aké rady dávali kedysi odborníci na liečbu bosoráctva – upálenie ohňom. Alebo ako sa odborníci vysporiadali s takými názormi, ako je napríklad ten, že Zem je guľatá a točí sa okolo Slnka. Celá hra na odbornosť je obyčajnou zámienkou na vytvorenie diktatúry povoleného názoru.

Diktatúru povoleného názoru chce u nás zaviesť aj rezidentka Čaputová, ktorá hovorí o infodémii, o vedomej lži, o reálnej hrozbe, o nerovnom boji. Či táto podvodníčka vedome neklamala, keď čučala zapísaná v advokátskej komore, a len čo sa zistilo, že je v nej zapísaná neoprávnene, tak sa nechala vyškrtnúť? Hovorme tu pravdu, či nie je ona reálnou hrozbou pre slobodu slova na Slovensku? Či my proti nej nevedieme nerovný boj, kedy ona, zasypaná miliónmi tu vyhráva voľby a získava prestížne ceny doslova za nič? Tu zlodej kričí, chyťte zlodeja. Tvári sa ako Panna Orleánska, ale v skutočnosti tým bolestným výrazom na tvári iba zakrýva svoju nekonečnú falošnosť. Čaputová zdegradovala úrad prezidenta na akúsi módnu prehliadku. Je to veľká hanba.

Vražda černocha Raysharda Brooksa

Po zavraždení Georga Floyda americkými policajtmi sa rozhoreli veľké protesty. Zhruba týždeň po smrti Georga Floyda ďalší bieli policajti zavraždili iného černocha, Raysharda Brooksa. Ten opitý spal v aute pred fastfoodom a blokoval dopravu. Policajti k nemu prišli a okolo 20 minút ho šikanovali, skúšali, či vie chodiť po rovnej čiare, skúšali, či vie sledovať očami prst, vypočúvali ho úplne zbytočne a neoprávnene. Pán Brooks bol na prvý pohľad v úplnej pohode, odpovedal na otázky policajtov, nevzpieral sa, bol slušný, veď sa ničoho nedopustil. Ak ho policajti chceli obviniť z jazdy pod vplyvom alkoholom, mali ho chytiť pri čine a nie výpoveďami dokazovať jeho priestupok. Žiadna výpoveď nemôže dokázať, či hladina alkoholu u daného pána v čase jazdy bola nad zákonom stanoveným limitom. Pán Brooks vraj oslavoval nejaké narodeniny, proste mali dobrú zábavu. Policajti cvičili s pánom Brooksom pre nič za nič, lebo opakujem, nechytili ho pri čine. Keď ho lapili – nahlásili ho zamestnanci priamo z fastfoodu – mal asi vypnutý motor, čiže nejazdil. Čiže sa ani ničoho nedopustil. Policajt až po takmer polhodine dal fúkať Brooksovi, či je opitý. Samozrejme z toho nijako nevyplývalo, že šoféroval a bol pritom opitý. On si mohol sadnúť za volant vypnutého auta a mohol tam v aute piť alkohol, pritom vôbec nemusel jazdiť. No proste ja to vidím tak, že policajt ho vyslovene šikanoval a napokon si našiel zámienku a išiel Brooksa zaistiť.

Brooks sa samozrejme bránil, veď bol pol hodinu šikanovaný pre nič za nič. To, čo sa na ňom dialo, bolo vyslovene nespravodlivé. Napokon po zápase s policajtmi zobral policajtovi taser a vystrelil ním na policajta. Policajt neváhal a dvomi ranami do chrbta Brooksa zabil. Zabil ho úplne zbytočne, lebo Brooks iba utekal preč. Je neviem, ako majú vyškolených tých policajtov v USA, ale aby na každého strieľali, to mi príde choré. Keby ten Brooks aj bol ušiel, tak by na neho boli vyhlásili pátranie a neskôr by ho boli našli. Nechápem, prečo ho museli zabiť. Policajt čelí obvineniu z vraždy, dohromady 11-tim obvineniam.

USA čakajú obrovské ekonomické a sociálne problémy

Vážení priatelia, to, čo vidíme práve teraz prebiehať v USA, je začiatok postupného pádu USA. Ako to vidím ja? USA majú obrovskú nezamestnanosť, ľudia sú tam zadĺžení, čiže dlhodobejší výpadok platov im môže spôsobiť exekúciu majetku. To môže vyrobiť množstvo nových bezdomovcov. Z toho vyplývajú ďalšie sociálne nepokoje. Vláda USA bude musieť živiť tých zbedačených ľudí, tak dúfajme, že USA už kvôli tomu nezostanú peniaze na vojny. USA na svoju záchranu použijú aj naše peniaze, tie, ktoré nám ukradli predajom nepotrebných stíhačiek. USA postupne smerujú k socializmu. Bola by sranda, keby nám po mnohých rokoch bol socializmus opätovne nanútený z USA a naši kapitalisti by sa mu zubami nechtami bránili. Potom by sa deti na školách učili o Veľkej Americkej Socialistickej Revolúcii a o jej prvej černošskej obeti, Georgovi Floydovi. USA budú musieť vytlačiť veľa dolárov, aby mohli živiť svojich žobrákov. Americký dolár oslabí a môže sa zrútiť. Ale aj EÚ plánuje vytlačiť miliardy eur. Bude teda vysoká inflácia. Získajú na tom tí, ktorí majú pôžičky. Ale možno aj nezískajú, ak banky prehnane zvýšia úrokové sadzby. Prerobia napríklad tí, ktorí si šetria na dôchodok v druhom pilieri. Šetria, šetria ako blázniví, dúfajúc, že na dôchodok budú mať veľa peňazí, ale všetky ich úspory budú znehodnotené množstvom peňazí, ktoré príde do ekonomiky. To znamená, že ich ušetrené peniaze v porovnaní s inflačnými platmi budú nízke. Teda napokon môžu mať vyššie dôchodky tí chudobní, ktorí zostali v prvom pilieri. Ale možno sme tu na pokraji väčšej katastrofy. Môže sa stať, že sociálne nepokoje prídu aj na Slovensko. V budúcnosti neočakávam pokojné roky.

Kresťanský fundamentalista na poste ministra zdravotníctva

Minister zdravotníctva a kresťanský fundamentalista – tieto dve funkcie nejdú dokopy, aj keď my túto kombináciu práve zažívame. Prečo táto kombinácia nejde dokopy? Lebo podľa kresťanského fundamentalistu je choroba u každého človeka Božím trestom. Liečenie akéhokoľvek človeka je zo strany kresťanského fundamentalistu preto konaním proti Bohu. No nie? :) Preto by som sa nečudovala, keby kresťanský fundamentalista nechával pacientov umrieť, aby naplnil Božiu vôľu.

Predstavte si, ako by po novom mohol vyzerať predoperačný príhovor zdravotnej sestry ateistickému pacientovi: „Nebojte sa, hlásam vám evanjelium Ježiša Krista a Nebeské kráľovstvo, do ktorého môžete čoskoro vstúpiť, ak sa operácia nepodarí. Stačí sa nechať pokrstiť. Zabiť vás nemôžeme, lebo to je proti Bohu. Vlastne je proti Bohu zabiť kresťana, ale iná vec je, ak ste pohan, ateista, bezbožník, vtedy ste pre nás kresťanov na úrovni bezduchého zvieraťa. Tak ako sme zabíjali pohanov, muslimov a indiánov, tak by sme mohli zabiť aj vás, ak zostanete ateistom. Tak necháte sa pred operáciou pokrstiť?“

No nedali by ste sa radšej pokrstiť?

Z toho mi vychádza, že pre nekresťanov je nešťastím, ak je minister zdravotníctva kresťanský fundamentalista, ktorý preciťuje Ducha Svätého v podobe vánku alebo bubliniek. Začínam sa báť o svoj život.

Čo sa týka vyjadrení ministra Krajčího o obsadzovaní štátnych funkcií kresťanmi, ktorých vedie Duch Svätý, ako aj o aplikovaní svojho kresťanstva na pracovisku, odporúčila by som každému prepustenému zamestnancovi-ateistovi na Ministerstve zdravotníctva, aby zažaloval zamestnávateľa pre diskrimináciu na pracovisku.

Zastavenie počas pandémie padlo naozaj dobre.

Vážení priatelia, musím sa priznať, že mi prišlo naozaj dobre, že sa kvôli korone spomalil život. Naozaj som aj ja žila príliš rýchlo, nestíhala som nič, hnala som sa za všatkým, no korona ukázala, že žiť sa dá aj bez toho zhonu. Táto korona k nám bola zoslaná zo samotného neba.

Točíme sa do kruhu

Zákaz nedeľného predaja, povolenie nedeľného, zrušenie deviatych ročníkov, zavedenie deviatych ročníkov, zrušenie stravných lístkov, zavedenie stravných lístkov, zrušenie vlakov zadarmo, zavedenie vlakov zadarmo, zrušenie rovnej dane, zavedenie rovnej dane, zrušenie príplatkov za prácu v nedeľu, zavedenie prípatkov za prácu v nedeľu, zrušenie poľnohospodárskej výroby, zavedenie poľnohospodárskej výroby, zrušenie potratov, zavedenie potratov. Točíme sa v malých úpravách, ktoré politici vydávaju za veci prevratné. S každou zmenou je však veľa práce, efekt pofidérny. Hlavne, že si na tom niekto postaví hlavu. Je vidno, že sme dosiahli vrchol rozvoja, že už iba tápeme zo strany na stranu bez toho, aby sme skutočne šli dopredu. Žiadna zásadná reforma, ani vízia sa nečrtá. Kde chceme byť o sto rokov?

Chýba nám veľkomocenské zmyšľanie

Chýba nám veľkomocenské zmýšľanie. Momentálne zmýšľame ako sluhovia západu, ako tí, ktorým su kladené podmienky, chýba nám vyjednávací duch, sila ducha. Keď sa Svätopluk pokúšal ovládnuť Panóniu, nebol v tom sám, mal županov a radcov, politikov a diplomatov, bez ktorých by takú činnosť nedokázal viesť. Dnes sa snažíme uhájiť aspoň to málo, čo máme. Ale to znamená, že strácame, lebo kto nezískava, ten stráca. Kým iní rastú my stagnujeme, a tým nemám na mysli iba Slovákov, ale Slovanov celkovo.

Trianonská trauma/záchrana (naozaj záchrana?)

Viktor Orbán sa vyjadril k Trianonu, že Maďari ako stepný kmeň nezanikli, ale si založili domovinu v kruhu latinských, germánskych a slovanských národov, uchovajúc si svoju výnimočnú kvalitu. Ja by som povedala, že sa usadili v Slovenskej zemi, aby vyrabovali Slovákov a ako pijavice žili z ich krvi a privlastnili si ich slávu.

Hovorí, že Západ vnútil Maďarsku žiť medzi neubrániteľnými hranicami, obral ho o prírodné zdroje, oddelil ich od ich zdrojov a vyrobil rad smrti z ich krajiny. Ja by som povedala, že Trianon spravil z východného Slovenska neživotaschopný prívesok, ktorý bez Debrecína, Jágeru, Miškovca a Novohradu nič neznamená. Naše hranice mali siahať až po Tečivu (Tisu). Orbán svojim príhovorom priznal, že územie dnešného Maďarska bolo celý čas odkázané na obranu a zdroje zo Slovenska. Priznal, že skutočným srdcom a hnacím motorom Uhorska bolo dnešné Slovensko, ku ktorému prirodzene patrí Budapešť a Striegom (Ostrihom). Veď aj Slovenská zem bola možno nazvaná podľa Striegomu, kedysi nazývaného aj Solva, teda Slova, a zem okolo Slovy bola Slovenská zem. Naše skutočné slovenské hlavné mesto Striegom, leží v dnešnom Maďarsku. Možno tam je pochovaný aj Metod (a možno je pochovaný inde). Možno tam sídlil Rastislav (a možno sídlil inde). Lebo tak som rozmýšľala, čo ak kniežatstvo Rastislavove siahalo pozdĺž Dunaja od Lincu cez Devín, Bratislavu až k Striegomu? A čo ak kniežatstvo Svätoplukove bolo severne od kniežatstva Rastislavovho tak, ako sa dnes delí Slovensko na južné a severné? Lebo na severe sa vedie iný životný štý a na juhu iný. Nech to bolo akokoľvek, Trianon spôsobil, že naše Slovensko prišlo o územia, ktoré k nemu vyslovene geograficky patria, to jest Novohrad, Jáger, Miškovec, Debrecín.

Orbán ešte povedal, že Maďari prežívajú, lebo sú doma. Sú doma a preto prežívajú. Ja by som povedala, že sú v Slovenskej zemi.

Ďalej Orbán povedal, že Maďari žijú tisíc sto rokov tam, kde im veľkí zakladatelia štátnosti zvolili ich miesto. Vraj ochraňujú Karpatskú kotlinu s pýchou, čo je tiež ich misiou. Ja by som povedala, že Maďari už tisíc sto rokov okupujú veľkú Slovenskú zem, do ktorej im naši veľkí slovenskí králi umožnili sa nasťahovať. Ochraňovali s pýchou Karpatskú kotlinu, to áno, ale iba prelievaním slovenskej krvi. Veľmi ľahko sa hovorí o pýche, keď bránite Karpatskú kotlinu slovenskou krvou. Ale tomu je už koniec.

Napokon Orbán v inotajoch hovorí, znie to skoro ako vyhrážka, že iba štát má hranice, národ nie a to je zákon. Vraj niektorí tomu porozumeli a niektorí nie a tí, ktorí to ešte len majú pochopiť, by sa mali poponáhľať, lebo čas sa kráti. Čo tým Orbán myslel? Že sa blíži vojna a že zahraniční Maďari by mali pochopiť, že bude treba bojovať na maďarskej strane?

Orbán ďalej hovorí, že ten, kto pozerá na svet maďarskými očami, vidí očami sv. Štefana. Tu by som rada dodala, že sv. Štefan si podmanil Maďarov spolu so slovenskými veľmožmi Hontom a Poznaňom. Mimochodom etymologia mena Hont nie je, ako sa uvádza od slova pes, nemecky Hund, ale od slova kunt, čomu v angličtine zodpovedá slovo count, čo znamená gróf, župan.

Orbán tiež povedal, že Maďarsko nebolo také silné za posledných sto rokov. Vraj stavajú mosty do Belehradu a diaľnice do Košíce. Vraj ich duchovná, ekonomická a kultúrna gravitačná sila rastie deň za dňom. Ja by som povedala, že to je pravda. Maďarsko má oproti nám, Slovensku, jednu veľkú výhodu, a to, že obsadili stred Karpatskej kotliny, stred Slovenskej zeme. Teda sa im lepšie darí udržovať postranné zvyšky maďarského obyvateľstva ako nám, ktorí sme umiestnení excentricky. Maďarsko prispieva výraznou sumou na výchovu maďarských detí v zahraničí. Keď som bola v Srbsku nedávno, tak som počula, že maďarské rodiny v Srbsku dostanú na dieťa okolo jedného mesačného srbského platu, ak svoje dieťa zapíšu to maďarskej školy. Podobne podporujú maďarských poľnohospodárov v Srbsku v rovnakej výške ako svojich domácich maďarských poľnohospodárov. Slováci tam v Srbsku majú oči pre plač.

Dôležitá je aj veta o budovaní ich novej armády. Mali by sme na to myslieť pri budovaní tej svojej. Ja to vravím stále, že to, čo Slovensko potrebuje na svoju obranu, je 5 mil. samopalov, nie 14 stíhačiek.

Orbán hovorí, že nesmú dať na tých, ktorí majú mäkké srdcia. Ja by som povedala, že to isté platí aj pre Slovákov. Viacerým slaboduchým som hovorila, že v budúcnosti hocikedy môže nastať vojna s Maďarskom. Všetci sa mi smiali, lebo veď dnes máme s Maďarskom dobré vzťahy. Áno, dnes máme dobré vzťahy, ale tak ako mne by sa hodil 20 cm pozemku môjho suseda, aj Maďarom by sa hodilo mať nejaký ten pás novodobej Slovenskej zeme. Každému sa hodí nejaký ten kúsok územia svojho suseda. Preto si myslím, že vojna medzi Maďarskom a Slovenskom raz bude. Bola už v minulosti, Maďari nás napadli niekoľkokrát, preto nie je dôvod si myslieť, že v budúcnosti bude situácia odlišná. Všetci si musíme uvedomiť, že mier je len čas medzi dvomi vojnami. A tiež si musíme uvedomiť, že súčasné zmluvy platia len do budúcej vojny. Každý chce vybojovať pre svoj národ lepšiu zmluvu. Aj Orbán tak robí už teraz tým, že masíruje podvedomie Západu o tom, ako bolo Maďarsko strašne poškodené Trianonom. Pritom Maďarsko má najviac obyvateľov v Karpatskej kotline, zostala mu najúrodnejšia pôda, má najväčie mestá, rieky a územie. Ale oni sú vraj tí najviac poškodení.

Opatrnosť je na mieste, najmä, keď Orbán hovorí, že oni sú tí, ktorí obracajú osud Maďarska. Vraj môžu dúfať, že štvrtá generácia po Trianone môže zavŕšiť misu a priviesť Maďarsko k bránam víťazstva. Čo tým mal Orbán na mysli? Znie mi to dosť znepokojivo.

Keď si toto všetko spojíme s naším Matovičom, ktorý sa chodí do Maďarska vytešovať, ako tu budeme podporovať maďarskú kultúru, znie mi to divne. Znie mi to divne o to viac, lebo je naozaj divné, že na juhu Slovenska sú značky obcí písané po maďarsky väčšími písmenami ako slovenskými. Ja neviem, ktorý idiot toto zariadil, ale Orbán by mu mal dať zlatú medailu Zuzany Čaputovej za nadprácu pre maďarský národ. To asi nikde na svete nie je možné okrem Slovenska, aby značky boli písané väčším písmom v jazyku menšiny.

Aby bolo patetizmu učinené zadosť, na záver príhovoru Orbán spomenie Boha, ktorý je nekonečný. Čo iné ako oháňanie Bohom tu ešte chýbalo?

Niečo je na Slovensku strašne pokazené

Minule som hovorila o našej vláde jednému cudzincovi a vtedy som si uvedomila, že vlastne niečo v našej krajine nie je v poriadku. Vlastne, niečo je strašne pokazené. Začala som Kiskom – bývalý prezident – vieš, on je daňový a pozemkový podvodník, natočený bol s mafiánmi. Vraj nechal vysťahovať ludí z bytovky na ulicu. Mimochodom, založil nadáciu Dobrý anjel. Súčasná rezidentka, Čaputová, je podvodníčka, lebo tvrdila že je advokátkou, pričom ňou podľa niektorých vôbec nemala byť. No a súčasný premiér je vraj daňový podvodník, vraj zlikvidoval účtovníctvo, aby zničil dôkazy, vraj previedol všetok svoj majetok na manželku, aby potom zaviedol hmotnú zospovednosť politikov, navyše sa stavia do pozície obyčajného človeka, no jeho žena vraj vlastní polovicu Trnavy, a jeho politická strana mala dlhodobo až 4-och členov! Predseda parlamentu vraj pašoval na Slovensko heroín a mafiáni, s ktorými chodil na dovolenky, sú už všetci po smrti. Oh, a aby som nezabudla, má desať detí s deviatimi ženami. A ozaj, on volá po tradičnej rodine. No a minister zdravotníctva je katolícky fundamentalista, ktorý chce obsadiť štátne funkcie kresťanmi a ktorý pociťuje Ducha Svätého v podobe vánku a bubliniek. No a, aby toho nebolo málo, za ministra práce máme posledného križiaka a vicepremiérka je bábkoherečka.

Psychopat premiérom?

Musela som dať za nadpis otáznik, aj keď ja si myslím, že Matovič vykazuje znaky psychopata. Na Matoviča zle spomínajú už jeho zamestnanci, vraj už vtedy mal nekonečne dlhé príhovory k zamestnancom. Odtiaľ pochádzajú aj jeho dlhé tlačovky. Jedným zo znakov psychopata je, že sa rád počúva a predvádza. Trpí narcizmom. Ďalší zo znakov psychopata je, že je celkom obľúbený a vie vychádzať takmer s každým. To sa výborne hodí na Matoviča aj na Trumpa. Psychopat nemá empatiu, ale dokáže ju vynikajúco napodobňovať. Napríklad tak, že sa rozplače na tlačovke. Psychopat je úžasný manipulátor. Matovič vie obkecať každý sľub, o ktorom vie tvrdiť, že to bolo na začiatku myslené trochu ináč, resp. že ešte treba splniť niečo, aby on splnil sľub. Čistý prejav psychopata, manipulátora. S Matovičom na čele štátu si pripadám ako Fritzlova dcéra, ktorú jej otec zamkol v pivnici, aby ju 24 rokov po večeroch znásilňoval. Áno, Matovič je ten typ, ktorý bude trvať na zatvorených obchodoch v nedeľu, aj keď dôvod pominul. Žeby preto, lebo psychopat má rád ľudí vo svojej moci? Prejavom psychopatie je aj sledovanie hovorov a vôbec sledovanie celkovo. Veď si len pozrite, aké ostré oči má Matovič, keď si nasadí rúško. Také dve malé ostré, napäté očká hľadia na každého ako na obeť svojej ďalšej manipulácie. Všimnite si jeho miestami spomalenú reč, uhýbavý pohľad, potom obrátenie témy, následne výhovorka, kladenie podmienok. Proste, manipulácia ako vyšitá. Rovnako tak držanie v moci možno demonštrovať Matovičovým zákazom zhromažďovania sa nad 1000 ľudí. Vyslovene duševne chorý výrok vypotil Matovič v Maďarsku, že tam konečne môže mať tlačovku bez rúška. Vraj konečne sloboda. Toto môže povedať len psychicky chorý jedinec, lebo Matovič je presne ten, kto mal kompetencie zrušiť nosenie masiek na tlačovkách, ale neurobil to. On sa správa ako submisív, masochista, ktorý sa ukája tým, že trpí, lebo to mu spôsobuje radosť, a s ním trpíme my všetci ostatní. Ak si Matovič myslel, že musí stále nosiť masku, prečo ju teda nenosil aj v Maďarsku. Ak ju nenosil, tak asi preto, že to nepovažoval za potrebné, a teda mohol zrušiť nosenie masiek aj na Slovensku. On si asi neuvedomuje, že je premiér a že on rozhoduje, nie akýsi vymyslený krízový štáb. Možno sa mýlim, ale myslím si, že skôr nie. Že Matovič nie je úlne kóšer. Ja predpovedám pád vlády do roka kvôli nespokojnosti občanov.

Sú nebezpečnejší náboženskí fundamentalisti alebo liberálni slniečkari?

Už som sa nad tým viackrát zamýšľala a napokon som došla k tomu, že nebezpečnejší sú predsa len liberálni slniečkari. Prečo? Lebo oni sú tí, ktorí podľa Orbánovho slovníka sú mäkkého srdca. Títo sú schopní nepochopiť, čo to znamená pripraviť sa na obranu, čo to znamená obraňovať hodnoty svojich predkov, vlastnú identitu. Napríklad ministerka kultúry Natália Milanová (OĽaNO) sa vyjadrila o Matici slovenskej, že súčasné vedenie Matice slovenskej ju nedokázalo presvedčiť o zmysluplnom poslaní tejto inštitúcie v 21. storočí. Akože mne tu rozum stojí. Niektorí ľudia by nemali byť vôbec na vedúcich pozíciách a celkovo Matovičova vláda je podľa mňa vládou nekompetentných ľudí. Matovič má asi celkovo dar vyberať lúzrov a mentálnych kriplov do riadiacich pozícií. Je zaujímavé, že ja celkom chápem význam Matice v 21. storočí a pritom mi to nikto nemusí ani hovoriť. Keby som ja bola ministerkou kultúry, Matica by dostala navýšený rozpočet, pretože momentálne je finančne poddimenzovaná, jej kancelárie sú ošarpané, nábytok je starý, no vyzerá to desivo. Matica tu práve pomáha udržať to, o čom hovoril Orbán, že to mnohí ešte nepochopili, a tým, ktorí to nepochopili, už nezostáva veľa času na to, aby to pochopili. Historické boje vyhráva dôslednosť, pripravenosť, záleží na každom jednom vojakovi, na každom jednom zachránenom živote. My si musíme prestať nahovárať, že Slovanov je dosť veľa na to, aby sme prehrávali súboje. Nie je nás na to dosť veľa a v takýchto súbojoch sa dá aj dosť veľa prehrať, ako aj vyhrať. Ja to hovorím stále, musíme sa čím skôr zbaviť Matovičovej vlády. Takže kresťanskí fundamentalisti sú podľa mňa na nesprávnej duchovnej ceste, ale aspoň majú zachovaný inštinkt uchovania svojej identity. Liberálni slniečkari sú schopní doslova darovať svoju krajinu cudzincom, len tak, lebo sa to tak patrí, a keď to spravia všetci, tak budeme všetci vlastniť celý svet. Ale takto to nefunguje.

0 Comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *