Drahí priatelia, už čoskoro, niekedy vo februári, nastane sčítavanie pohanov.

V skutočnosti sa tomu hovorí sčítanie obyvateľstva, ale my vieme, že najviac nás bude zaujímať, koľko je medzi nami pohanov.

Preto vám radím, aby ste zbytočne nekrúžkovali, že ste kresťan katolík, lebo potom by vaše peniaze dostala Rímsko-katolícka cirkev. Keď sa prihlásite za pohana, Rímsko-katolícka cirkev vaše peniaze nedostane. Síce ich nedostane ani žiadna pohanská cirkev, lebo žiadna neexistuje a ani za súčasných zákonných podmienok na Slovensku nemôže vzniknúť, ale to nevadí, raz zničíme diktát Rímsko-katolíckej cirkvi a potom sa budú na Slovensku konečne aj pohania riadne registrovaní.

Takže, zaškrtnite INÉ, a dopíšte POHAN.

2 komentáre

  • Blažena Ovsená

    Pohan je regulárny výraz. Hanlivý z neho robia výraz ľudia hanliví.

  • Ľuboslav Václav

    Slovo POHAN má hanlivý podtón, málo ľudí sa tak odhodlá označiť. Lepšie by bolo označovať sa za VEDECKÉHO MATERIALISTU (darvinistu). Je to podobné, ako keby sa kresťania mali označovať za teistov (bohovcov). Koľko kresťanov verí Biblii, že živočíšne druhy stvoril Boh, a nevyvinuli sa prirodzeným vývojom podľa matky prírody? Že dinosauri sú iba výmyslom vedcov? Že človek nemal živočíšnych predkov, a pochádza od Bohom stvoreného Adama a Evy z rebra? V podstate už dnes sú všetci ľudia vedeckými materialistami, inak by museli popierať školskú výuku. Veda už potlačila tmárstvo, a dnešní kresťania nie sú presvedčení, ale zvykoví.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *