Dobrý deň, pán prezident Emanuel Macron,

Vážená Excelencia, volám sa Blažena Ovsená a som slovenská spisovateľka. Píšem vám ako občianka Slovenskej republiky, ktorú už 11 mesiacov vedie premiér Igor Matovič. Áno, presne ten Igor Matovič, ktorého ste pred časom privítali na návšteve vo Francúzsku a ktorý vás pobavil svojou historkou o svojej jedenásť-ročnej dcére kaderníčke. Pevne dúfam, že milé úsmevy, ktoré ste venovali nášmu premiérovi, boli isto iba zdvorilostné, lebo si nedokážem predstaviť, že by ste sa k premiérovi Matovičovi správali tak priateľsky, keby ste vedeli, ako nezákonne a psychopaticky tento človek vedie Slovenskú republiku a jej občanov do záhuby.

Igor Matovič je známy tým, že používa mafiánske metódy na dosiahnutie svojich cieľov. Zrejme aj v tom je dôvod, prečo mainstreamoví novinári dosť často mlčia o skutočnom dianí na Slovensku. Dovoľte mi preto, aby som Vašej Excelencii vysvetlila, ako veci chodia na Slovensku a kto je v skutočnosti Igor Matovič.

Matovič ako psychopat

Igor Matovič, ktorého ste prijali, je v podstate psychopat. Typickým prejavom psychopata je, že potrebuje mať v moci svoje obete, aby nimi mohol manipulovať a trestať ich. Keď Igor Matovič rozprával na konci leta o potrebe chrániť životy a hlavne nosiť rúška, sám obchádzal svoje vlastné nariadenia a bol pristihnutý, ako nenosí rúško napríklad na svadbe svojej kolegyne-poslankyne. Keď o dva, tri týždne zistil, že vírus na Slovensku exploduje, Igor Matovič nevinil seba, ale ako správny psychopat vinil ľudí, že nedodržiavajú pravidlá. A preto sa musia testovať.

Matovič ukazuje Európskej Komissi výsledky celoplošného antigénového testovania na Slovensku.

Matovič ako Dr. Mengele

Keď Igor Matovič vykonal v novembri 2020 celoplošné antigénové testovanie na svojom obyvateľstve, musel sa cítiť ako dr. Mengele. Dr. Mengele totiž rovnako robil pokusy na ľuďoch bez ich súhlasu. Igor Matovič si súhlas ľudí síce zabezpečil, ale pod nátlakom. Ten, kto sa nedal testovať, nemohol ísť do práce, hrozili mu problémy u zamestnávateľa, strata príjmu, možno dokonca prepustenie. 3,6 z 5,5 milióna ľudí teda neochotne súhlasili a poslušne sa postavili do radov pri odberných meistach, aby v chladnom a mrzkom počasí vystáli hodiny v rade medzi infikovanými ľuďmi a darovali vláde svoj biologický materiál (áno darovali, lebo tak bolo testovanie právne definované – ako darovanie biologického materiálu) a dostali svoj modrý papierik, ktorý im mal dať slobodu. Igor Matovič vymyslel modré certifikáty, ktorými sa ľudia mali preukazovať. Mali na nich zapísaný výsledok antigénového testu na Covid-19. Tento modrý papierik im mal dať slobodu, ktorú však už dávno majú garantovanú Ústavou. Prejavom psychopata je, že v jeho videní sveta si musíte zaslúžiť to, na čo máte plné právo dané vám od narodenia.

Falošná negativita zabíja

Problém je, že tie modré papieriky, ktoré dokladovali negativitu občanov, vôbec nemuseli niesť pravdivé informácie. Citlivosť antigénových testov je vraj len 58%, preto 42% pozitívnych ľudí si odnášalo test, ktorý deklaroval ich falošnú negativitu. Títo ľudia mali právo sa voľne pohybovať, mohli chodiť do práce, do obchodov a mohli voľne šíriť vírus. Ľudia, ktorí sa testovať nedali, teda tí, ktorí nesúhlasili s darovaním svojho biologického materiálu vláde, boli prinútení zostať v lockdowne, teda v domácom väzení. Lockdown je pritom veľmi drahé opatrenie. ktoré ničí ekonomiku štátu. Matovič teda vlastnými opatreniami sabotoval tento lockdown, lebo na jednej strane nútil ľudí, aby boli zamknutí doma, čím sa snažil eliminovať vírus, na druhej strane dovolil falošne negatívnym ľuďom, aby vírus roznášali medzi ľuďmi. Prirovnala by som to k úsiliu zaplátať dieru v lodi vykrojením záplaty na inej časti lode. Teda hoci jednu záplatu ste akosi prekryli, cez druhú dieru vám do lode aj tak vniká voda.

Pokusní králici Európy s požehnaním Merkelovej

Tým, že Matovič dal ľuďom dokument o ich falošnej negativite a tým, že týmto ľuďom dovolil sa pohybovať v spoločnosti, prevzal na seba právnu zodpovednosť za všetky ďalšie nákazy a teda aj úmrtia v dôsledku Covidu. Matovič sa potom vo videoodkaze Európskej komisii priznal európskym lídrom, že na výsledky pokusu na Slovensku čakala celá Európa, pričom rozhodnutie o vykonaní testovania klamlivo, fašisticky a psychopaticky interpretoval ako vôľu ľudu (we, together with millions of people, decided that…). V skutočnosti sa Slováci vôbec nechceli masovo testovať. Tento pokus na Slovákoch požehnala aj nemecká kancelárka Angela Merkelová a Európska komisia údajne nedočkavo čakala na výsledky pokusu na ľuďoch. No a výsledky pokusu na ľuďoch sú také, že Slovensko má najviac mŕtvych na počet obyvateľov na chorobu Covid-19 v svetovom rebríčku, a to zrejme preto, lebo Matovič zhromaždil 3,6 milióna ľudí v 5000 strediskách nákazy, čím došlo ku kontaktu zdravých ľudí s pozitívnymi a nakazeniu sa veľkého počtu ľudí. Merkelová sa môže tešiť, že podobný pokus nemusela vykonať na Nemcoch.

Psychopatove verejné priznanie sa

Matovič sa po celoplošnom testovaní ospravedlnil v TV za to, že nastavil podmienky testovania tak, aby prinútil ľudí nechať sa testovať. Psychopat sa potreboval verejne priznať k spáchaniu trestného činu hrubého nátlaku za krízovej situácie, čo by mu mohlo priviesť až doživotný trest. V podstate vyjadril svoju úchylku a pravdepodobne ho vzrušil fakt, že sa nikto neopovážil ho okamžite zatknúť, lebo v súčasnosti je nedotknuteľným predsedom vlády. Inokedy sa zase priznal k tomu, že berie zodpovednosť za 4000 ľudí, ktorí v dôsledku rozšírenia sa vírusu umreli na Covid-19.

Riešenie proti rozšírenej nákaze – viacej testovania

Treba dodať, že Matovič následne docielil to, aby sa ľudia museli testovať každých sedem dní a túto úlohu zveril starostom, ktorí sa začali proti nemu búriť. Nič na tom rozhodnutí nezmenil ani fakt, že jeden starší občan umrel počas niekoľkohodinového čakania v rade na infarkt, iní ľudia odpadávali a mnohým tiekla z nosa krv po odobratí vzorky.

Trestnoprávna zodpovednosť

Matovič má v dôsledku testovania aj právny problém, lebo je podozrivý zo spáchania závažných trestných činov. Matovičovi bolo od samého začiatku jasné, že testovanie donucovacou formou, ktorú zvolil, nemá oporu v Ústave, rovnako tak ani lockdown vybranej časti obyvateľstva, nakoľko toto konanie možno vnímať ako apartheid, čo je ťažký zločin.

Mafián a jeho biele kone

Aby sa Matovič vyhol trestnoprávnej zodpovednosti, vyrobil si od samého začiatku bieleho koňa, hlavného hygienika Mikasa, na ktorého sa raz zvalí všetka vina. Biely kôň je pojem z prostredia mafie, kedy mafia prepíše stratové firmy na bezvýznamného človeka, často osamelého bezdomovca, ktorého potom popraví. Takto je zločin na firmách prakticky nepostihnuteľný a škody sú nevymožiteľné. Je to princíp, ktorý bol použitý aj na Ježišovi Kristovi, z ktorého Boh vyrobil bieleho koňa, aby ten biely kôň prijal na seba vinu všetkých ľudí a nakoniec bol za vinu všetkých ľudí aj popravený. Princíp tkvie v prenesení všetkej viny na jedného bezvýznamného a bezbranného jedinca, ktorý potom ponesie trest za ostatných.

Matovič si vyrobil takéhoto bieleho koňa, hlavného hygienika Mikasa, ktorý je síce len obyčajným úradníkom bezvývnamného úradu, no Matovič ho nechal vydávať vyhlášky, všeobecne záväzné právne predpisy (takmer zákony), hoci Mikas na toto nemá úradnú právomoc, lebo takáto právomoc mu nebola delegovaná zákonom. To je zjavne protizákonné konanie, avšak, zdá sa, že Matovič, ktorý sa obklopil zvláštnou kresťanskou sektou, nehľadí na zákonnosť, ale iba na účel, ktorý potrebuje mesiášsky dosiahnuť v zmysle “účel svätí prostriedky”. Hoci Matovič vykrikuje, že Fico je mafia, všetci vedia, že to iba mafián odvádza pozornosť na niekoho iného, aby zakryl fakt, že sám používa mafiánske metódy.

Neplatné príkazy vlády

Matovič má zavarené na ďalší právny problém, pretože núdzový stav vyhlásila Matovičova vláda obyčajným uznesením vlády, pritom na vykonanie zákona je potrebné použiť iný právny inštitút, a to nariadenie vlády. Rovnako tak vláda nesprávne vydáva pokyny občanom iba uzneseniami vlády, pričom uznesenia vlády, na rozdiel od nariadení vlády, nie sú zaväzné pre občanov. Napriek tomu vláda núti občanov uznesenia vlády dodržiavať, dokonca ich pokutuje alebo trestne stíha, ak uznesenia vlády a Mikasove nezákonné vyhášky nedodržiavajú (napríklad, ak nenosia rúška alebo ak otvoria svoje reštaurácie).

Demonštrácie

V reakcii na nezákonný spôsob vykonania celoplošného testovania a obchádzania ústavných práv občanov sa Matovičova vláda stretla s nevídanou vlnou odporu a protivládnymi demoštráciami, ktoré Matovič potlačil vodnými delami. Strach z hnevu ľudí prinútil Matovičovu vládu zmeniť Ústavu tak, aby Matovičova vláda mohla predlžovať núdzový stav donekonečna, čo vlastne aj robí, pričom cieľ tohoto konania je jasný – zabrániť demonštráciám a môcť legálne kradnúť.

Biznis na testoch

Áno, Vaša Excelencia, Trnavčan Matovič, ktorý Vás navštívil, zaviedol núdzový stav aj preto, aby mohol v núdzovom stave obísť a veru aj obišiel verejné obstarávanie, ktoré má zabezpečiť hospodárnosť štátneho nákupu. Napriamo nakúpil antigénové testy od trnavskej firmy, ktorej majiteľ je riaditeľom súkromnej školy, ktorú navštevujú Matovičove deti. Štát uprednostil túto konkrétnu firmu, hoci mala podlžnosti voči štátu a takéto firmy sú z obchodovania so štátom vylúčené. Ide tu o podozrenie z ukážkovej korupcie alebo nadržiavania. Táto v podstate neznáma garážová firma zarobila na štáte niekoľko desiatok milónov eur. Za motiváciou plošne testovať sa v tomto kontexte javí skôr snaha poriadne sa nabaliť na covidovej kríze.

Slovensko najhoršie v počte mŕtvych

Faktom je, že napriek snahe premiéra Matoviča byť jednotkou v boji proti Covidu, zrejme aj vďaka jeho testovaniu a zgrupovaniu ľudí v testovacích centrách Slovensko skončilo s najväčšími stratami na ľudských životoch na počet obyvateľov na svete. Slovensko sa testovaním nielenže nevyhlo drahému lockdownu, ktorý devastuje ekonomiku, ale vďaka testovaniu Matovič svoj lockdown v podstate sabotoval, pretože neustále vypúšťal do spoločnosti falošne negatívnych ľudí. Záver je taký, že Slovensko malo nielen lockdown, ale aj plošné testovanie, takže musí znášať aj náklady lockdownu, aj testovania, pričom dosiahlo v boji proti Covidu najhoršie výsledky.

Chaos a nezmyselné opatrenia

Vaša Excelencia, už len nad rámec povedaného dodávam, že nariadenia Matovičovej vlády sú chaotické, protirečivé, meniace sa zo dňa na deň, komplikované a najmä protizákonné. Napríklad ľuďom bolo zakázané chodiť na cintoríny, ale pritom mohli chodiť do práce. Prečo nemohli ľudia chodiť na cintoríny? Lebo uväznený policajný prezident, generál Lučanský, v tej dobe zomrel násilnou smrťou vo väzení a Matovič sa bál, že ľudia pôjdu hromadne na jeho pohreb. Matovičov režim má krv na rukách. Ľudia, ktorí sa nedali testovať Matovičovými šialenými antigénovými testami, nesmeli ísť ani len do prírody. Toto bola jedna z mučiacich psychických nátlakových metód, ktoré Matovič používal proti vlastnému obyvateľstvu, aby sa míňali testy, ktoré v miliónových množstvách nakupoval od svojho známeho.

Deti v rukách psychopata

Aby sa testy míňali ešte viacej, Matovičova sekta prišla s nápadom, že deťom podmieni možnosť navštevovať školu iba s negatívnym testom, pritom právo na vzdelanie majú všetky deti a toto právo nemožno podmieňovať darovaním genetického materiálu vláde. Aby toho nebolo málo, otestovaný musel byť okrem dieťaťa aj jeden z rodičov. Nie obaja rodičia, stačil iba jeden, ako keby ten druhý rodič nemohol byť pozitívny.

Matovič plagiátor

Vážená Excelencia, o tom, že Igor Matovič nerešpektuje zákony, vie na Slovensku každý. Svedčí o tom aj jeho priznanie sa k tomu, že jeho diplomová práca je plagiát. Keď bol v opozícii, tak vyzýval vtedajšieho predsedu parlamentu, aby po prevalení sa tej istej kauzy odstúpil. Doslova vybliakaval na neho a robil teatrálne tlačovky, vediac, že sám odpísal diplomovú prácu, resp. ani nevedel, čo v nej píše, lebo si ju nechal spraviť úplne inou osobou. Psychopatické myslenie Matoviča sa prejavilo aj v tomto prípade, pretože namiesto toho, aby sám odstúpil z pozície premiéra, navrhol zákon, podľa ktorého možno odobrať vysokoškolský titul, ak sa preukáže, že diplomová práca je plagiát. A navyše navrhol, aby sa preverili diplomovky všetkých študentov. Dokonca sľúbil, že keď taký zákon bude prijatý, sám sa vzdá svojho vysokoškolského titulu. Keď napokon študenti vyzvali Matoviča, aby sa svojho titulu vzdal, Matovič povedal, že tak spraví až potom, ako sa vysokoškolského titulu vzdá jeho minister školstva, ktorého diplomová práca je tiež plagiátom. Matovič sa do dnešného dňa nevzdal svojho vysokoškolského titulu.

Matovičove biele kone

Ani modus operandi s bielym koňom Matovičovi v minulosti vraj nebol cudzí, nakoľko mal podľa medializovaných informácií predať svoju predošlú vydavateľskú firmu bielemu koňovi, aby sa vyhol trestnoprávnej zodpovednosti za krátenie dane. Svojmu zamestnancovi predal svoju firmu bez toho, aby o tom zamestnanec vedel. Matovič vraj iba kázal podpisovať dokumenty bez toho, aby tento zamestnanec mohol do dokumentov nahliadnuť. Matovič mal dokumenty údajne prekrývať dlaňou a hovoriť – len podpisuj, podpisuj, podpisuj.

Zdá sa, že Matovič si vyrobil bieleho koňa aj zo svojej manželky, na ktorú pred mnohými rokmi prepísal celý svoj majetok. V médiách sa objavila informácia, že hoci Matovič je nemajetný, jeho manželka, takpovediac, vlastní polovicu Trnavy. Paradoxné je, ale vlastne to nie je paradoxné, ale príznačné pre podvodníka Matoviča, že hoci sám nemajetný, ako opozičný poslanec volal po prijatí zákona o hmotnej zodpovednosti politikov. Dnes, keď je Matovič premiérom a má ústavnú väčšinu v parlamente a sám nehospodárne minul štátne miliardy v nezmyselnom boji proti Covidu, nie je počuť ani slovko o prijímaní zákona o hmotnej zodpovednosti politikov.

Matovič – daňový podvodník

Matovič na legalizáciu svojej daňovej kriminality neváhal zneužiť ani svoju matku, ktorá mala denno-denne údajne najazdiť 600 km na firemnom aute, aby si jej syn mohol uplatniť odpočítateľné daňové položky vo výške, v akej si ich uplatnil.

Matovič farizej

Vaša Excelencia, Matovič je celkovo farizej, klamár a manipulátor. Ako opozičný poslanec doslova šaškoval v parlamente s transpatentom, keď si poslanci zvýšili platy o 1500 eur, ale sirotám zvýšili príspevok len o 2,70 eur. Dnes, keď je Matovič vo vláde a má možnosť znížiť poslanecké platy o 1500 eur, vôbec o tom nechce počuť, navyše samotná jeho vláda obrala školopovinné deti o obedy, ktoré im štát dával zdarma. Týmto vláda Igora Matoviča obrala o obedy aj také deti, ktoré majú asociálnych rodičov a ktoré bývajú v plechových búdach v rómskych osadách, kde netečie pitná voda a kde nie sú ani asfaltové cesty.

Matovič ako extrémny pomstychtivec

Matovičove vládnutie je sprevádzané neskutočným chaosom a amaterizmom. Matovič ako človek nemá vyzretú osobnosť natoľko, aby dokázal vniesť do spoločnosti pokoj a rozvahu. Ako sa vyjadril jeho minister z liberálnej strany SAS, Matovič je extrémne pomstychtivý a nedokáže žiť bez konfliktu. Novinárovi Martinovi Daňovi sa Matovič vyhrážal, že mu rozbije hubu.

Matovič ako baránok Boží

Vážená Excelencia, Igor Matovič, ktorého ste prijali u seba, však vie zahrať aj pokojného baránka Božieho. Vie zahrať presne takého krotkého a sladkého sympaťáka, akého ste ho mali možnosť osobne stretnúť. Je to dar psychopatov, ovládať ľudí rôznymi metódami. Tých, ktorí sa nechajú opantať jeho šarmom, na tých pôsobí svojím šarmom, ako napríklad vo Vašom prípade použil infantilnú príhodu o svojej dcére-kaderníčke. Pred Vami hral divadlo, nakoľko pretvarovať sa takým sladkým spôsobom dokáže iba dočasne, aby sa napokon naplno prejavila jeho konfliktná povaha a každého, kto s ním nesúhlasí, častoval nadávkami.

Matovič ako Diabol

Na ľudí, ktorí prekuknú jeho sladké ľsti, používa Igor Matovič nátlak, krik, vyhrážky, obvinenia, nadávky a mediálny lynč. Svojho liberálneho ministra hospodárstva nazval idiotom a obvinil ho zo smrti niekoľko tisíc ľudí, pritom ho neodvolal z pozície ministra. Nespokojných Slovákov, ktorí stáli na hraniciach a nemohli sa dostať do vlasti, nazval štekajúcimi psami. Pritom to boli práve títo zahraniční štekajúci psi, kto svojimi hlasmi umožnil Matovičovmu hnutiu OĽANO (Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti) vyhrať voľby. Ľudí, ktorí s Matovičom nesúhlasia, Matovič nazýva múdrosráčmi.

Matovič ako podplácač

Keď sa malo spraviť prvé kolo celoplošného testovania a nikto na ňom nechcel participovať, Matovič sa postavil pred kamery a priamo v televízii ponúkol vysoký bonus tomu medicínskemu personálu, ktorý sa ho zúčastní. Suma sa dala porovnať mesačnému platu bežných ľudí. Toto sa dá chápať ako podplácanie. Jednoducho si kúpil ľudí, aj keď celoplošné testovanie bolo neetické a ilegálne.

Matovič ako diktátor

Vážená Excelencia, keď hovoríme o OĽANO, Matovičovej strane, je potrebné povedať, že Matovič má úplne mylnú a zdeformovanú predstavu o demokracii. Kým v iných krajinách sú veľké politické strany, ktoré majú státisíce členov, Matovičove OĽANO malo dlhé roky neuveriteľných 13 členov, pričom z veľkej miery sa jednalo o jeho príbuzných a kolegov z jeho súkromnej firmy. Všetky milióny, ktoré OĽANO získala od štátu za parlamentné voľby takto boli pod kontrolou iba úzkej skupiny ľudí. Matovič povedal, že nepotrebuje viacej členov.

Matovičova sekta

Matovičove OĽANO, hoci sa prezentuje ako hnutie obyčajných ľudí, podľa čoho má hnutie aj svoj názov Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, je z veľkej časti náhražka kresťanskej KDH (Kresťansko-demokraticé hnutie), ktoré si veľkú popularitu u Slovákov nezískalo. Celé OĽANO sa javí ako nejaká zvláštna sekta náboženských fanatikov, kde Matovičov minister zdravotníctva Krajčí vedie nábožne prednášky o tom, ako jeho telo prestúpil Duch Svätý v podobe bubliniek a ako je opitý Kristovou krvou. Aj Matovičov druhý minister, minister financií Heger, vzýva Ducha Svätého a prevádza náboženské prednášky.

Matovič ako amatér

Vláda Igora Matoviča zvolila za generálneho prokurátora a špeciálneho prokurátora ďalších pohrobkov KDH. Obzvlášť zaujímavý je prípad Daniela Lipšica, pre ktorého vláda Igora Matoviča vyrobila špeciálny zákon, ktorý umožňuje neprokurátorovi stať sa prokurátorom. Lipšic je bývalým ministrom vnútra, údajne získal justičnú skúšku podvodom, autom zabil chodca na prechode pre chodcov, za čo získal iba podmienečný trest odňatia slobody, pritom ako minister vnútra sám Lipšic presadzoval pri banálnejších autonehodách tvrdý trest väzenia. Lipšic je advokát, ktorý je namočený v takmer každej veľkej kauze na Slovensku, teda ako špeciálny prokurátor je v konflikte záujmov, lebo ako advokát na jednej strane obhajoval svojich klientov, často kriminálnikov, na strane druhej má ako prokurátor kriminálnikov lapať. Lipšic je azda jediný prokurátor na svete, ktorý je vo výkone trestu, a tak sa ako prokurátor bude musieť hlásiť probačnému úradníkovi, ktorý dohliada na jeho správanie.

Je nezmyselné, aby sa neprokurátor stal šéfom prokurátorov, lebo to demotivuje skutočných radových prokurátorov, aby sa snažili o kariérny rast. Navyše takéto hybridné pravidlá demontujú právny štát, lebo za šéfa prokurátorov bola zvolená politická bábka, bývalý politik, nie človek z praxe, ktorý by mal v tejto oblasti náležité skúsenosti. Dosadením amatéra do riadiacej fukncie štátu vláda Igora Matoviča iba pokračuje v začatom amaterizme, kedy napríklad vo vedení nemocnice nahradila profesora medicíny hutníkom.

Kresťania na prvom mieste!

Je vidno, že vláde Igora Matoviča veľmi záleží na tom, aby dosadzovala do kľúčových pozícií kresťansko-demokratických pohrobkov a dostala tak štát do područia kresťanského duchovna. O preferovaní kresťansky veriacich ľudí pri obsadzovaní štátnych funkcií sa verejne vyjadril Matovičov minister zdravotníctva Krajčí, áno, to je ten, ktorého prestupuje Duch Svätý v podobe bubliniek a ktorý je opitý Kristovou krvou, keď sa v jednom rozhovore doslova vyjadril: “Keď nám Boh dá milosť, že jedného dňa budeme spravovať túto krajinu, my hovoríme, ja hovorím, aj politici hovoria, my potrebujeme charakterných ľudí do najvyšších pozícií, ľudí, ktorí budú vedieť spravovať verejné veci zodpovedne a čestne, lebo len táto jedna podmienka, keď sa podarí naplniť, tak som presvedčený, že naša krajina by sa mala ďaleko, ďaleko lepšie. Ale kde tých ľudí hľadať, keď nie medzi kresťanmi?” Toto je jasná diskriminácia nekresťanov a ateistov.

Pozrite si čas 18:10 a 32:25. „Keď nám Boh dá milosť, že jedného dňa budeme spravovať túto krajinu, my hovoríme, ja hovorím, aj politici hovoria, my potrebujeme charakterných ľudí do najvyšších pozícií, ľudí, ktorí budú vedieť spravovať verejné veci zodpovedne a čestne, lebo len táto jedna podmienka, keď sa podarí naplniť, tak som presvedčený, že naša krajina by sa mala ďaleko, ďaleko lepšie. Ale kde tých ľudí hľadať, keď nie medzi kresťanmi?“

Matovič ako typický podnikateľ

Treba pochopiť svet Igora Matoviča. Povahou je biznisman, teda je to človek, ktorý svoj majetok a postavenie dosiahol podnikaním, avšak z veľkej miery podvodným konaním. Chýba mu štátnická múdrosť, vlastne, lepšie povedané štátnická múdrosť nie je vlastná jeho povahe. Nerozumie zákonom, nerozumie zákonnosti, nerozumie stavbe štátu. Keby jej rozumel, nemohol by vyhlásiť, že konať bude podľa počtu lajkov k jednotlivým statusom na facebooku.

Matovič ako úchylný exhibicionista

Matovič sa do vlády dostal postupným odstreľovaním politických oponentov. Keď účel svätil prostriedky, neváhal a tajne si nahral kolegu poslanca, aby ho neskôr nahrávkou skompromitoval. Keď bolo treba, zneuctil konkurenčného poslanca tým, že mu priamo v poslaneckej lavici spoza chrbta na hlavu vysypal tašku plnú injekčných striekačiek. A keď sa Matovič nudil, tak svoju perverznosť vystavoval na verejnosti tým, že si zavesil na facebook fotky svojich smradľavých ponožiek. Alebo na nášteve Vašej Excelencie sa verejne pochválil, že bol ostrihaný, či, lepšie povedané, sprznený svojou jedenásť-ročnou dcérou. Keď potrebuje vyvolať v ľuďoch citovú manipuláciu, nemá problém sa rozplakať na tlačovkách. Z viacerých tlačoviek utiekol so slzami v očiach, a tak Slováci začali jeho tlačovky nazývať plačovky podľa slova plač. Aby nebolo Matovičových úchylačín málo, vyzýva občanov, aby páčikovali jeho status s tým, že keď počet páčikov presiahne desať tisíc, prinúti svoju mamu a manželku, aby sa prednostne nechali zaočkovať proti Covidu. Na stretnutie s bieloruským diplomatom prišiel v lacných čínskych cvičkách, čím nielen vyjadril neúctu diplomatovi, ale zahanbil aj Slovenskú republiku a jej občanov. Po protestoch ľudí sa vytešoval na facebooku, že, citujem, “nasral kopu ľudí” a “takéto dni on má rád”. Už menej rád má dni, keď sa ľudia postavia a vyjdú do ulíc, aby mu ukázali, ako veľmi zase oni nemajú radi jeho. A keď má úchylačtín málo, prikáže deťom nosiť rúška počas celého vyučovania, aby v deň platnosti nariadenia zverejnil kreslený vtip, v ktorom deti v kozmonautských skafandroch s dýchacími hadicami vedúcimi do helmy kráčajú do školy. Je všeobecne známe, že Matovič je úchylný a svoju excentricitu potrebuje vystavovať na obdiv, aby ňou obťažoval verejnosť. Dá sa to prirovnať k verejnému sexuálnemu exhibicionizmu, ktorý musíte strpieť, lebo ujo je premiér a nikto mu nič nemôže.

Demokracia na ústupe

Važená Excelencia, Slovensko sa pod sektárskou vládou Igora Matoviča prepadlo o päť priečok v medzinárodnom svetovom indexe demokracie, pričom Slovensko bolo predbehnuté takými krajinami ako Kolumbia, Malajzia či Trinidad a Tobago. Ako podotkol opozičný poslanec Ľuboš Blaha, v Kolumbii politiku ovládajú narkokartely, v horách bojujú revolucionári a v uličkách Bogoty vás kedykoľvek prepadnú a dopichajú mladé gangy. Slováci sa stali pokusnými králikmi Európy, testovanými väzňami, mučenými, týranými a vyhladovanými za účelom zlomiť ich silnú vôľu odolať pokusom šialeného testovacieho maniaka. Bolo s nimi zaobchádzané maximálne ponižujúcim spôsobom. Preto je veľmi smutné, Vaša Excelencia, že ste vôbec prijali nášho premiéra, čím ste legitimizovali jeho vládu v zahraničí.

Zločinecký režim bude zvrhnutý

Vaša Excelencia, Slováci prirovnávajú Igora Matoviča k Hitlerovi a jedinú záchranu vidia v zvrhnutí vlády. Zvrhnúť vládu je možné len aktívnym občianskym odporom podľa článku 32 Ústavy SR alebo vypísaním referenda za predčasné voľby. Aj keď sa preferuje druhá možnosť, nie je vylúčené, že ešte pred vyhlásením referenda Slováci využijú prvú možnosť. Igor Matovič sa dnes už dostatočne bojí o svoj život, veď dokonca vymenil vládnu limuzínu za opancierované vozidlo. Po odstránení Matovičovho zverského režimu bude potrebné ustanoviť na Slovensku vyšetrovaciu komisiu a vyhlásiť všetky právne akty Matovičovej vlády za neplatné a zločinecké. Všetci odsúdení oponenti Matovičovho režimu budú musieť byť oslobodení, ako aj všetci pokutovaní a exekuovaní budú musieť byť odškodnení. Vyhlásením Matovičovho režimu za obdobie tyrianie a bezprávia a potrestaním všetkých prisluhovačov nezákonného režimu sa ukončí jedna odporná éra v dejinách hrdého slovenského národa.

Vážená Excelencia, Emanuel Macron, my, Slováci si veľmi vážime priateľstvo francúzskeho ľudu, preto pevne veríme, že po prečítaní tohoto listu už nikdy neprijmete Igora Matoviča na oficiálnej úrovni.

S pozdravom,

Blažena Ovsená, slovenská spisovateľka

Minister Krajčí o Duchu Svätom
Minister Krajčí o opití Kristovou krvou.
Minister Heger o Duchu Svätom.

ENGLISH VERSION:

Dear President Emanuel Macron.

Dear Excellency, my name is Blažena Ovsená and I am a Slovak writer. I am writing to you as a citizen of the Slovak Republic, which has been led by Prime Minister Igor Matovič for 11 months by now. Yes, exactly the one Igor Matovič, whom you recently welcomed on a visit to France and who entertained you with his story about his eleven-year-old daughter, a hairdresser. I firmly hope that the kind smiles you gave to our Prime Minister were certainly only courtesy, because I cannot see that you would be so friendly to Prime Minister Matovič if you knew how illegally and psychopathically this person leads the Slovak Republic and its citizens in doom.

Igor Matovič is well-known by the fact that uses mafia methods to achieve his goals. Probably this is also the reason why mainstream journalists are quite often silent about the real events in Slovakia. Therefore, allow me to explain to your Excellency how things are in Slovakia and who Igor Matovič really is.

Matovič as a psychopath

Igor Matovič, whom you welcomed, is basically a psychopath. A typical manifestation of a psychopath is that he needs to be able to control his victims so that he can manipulate and punish them. When Igor Matovič talked at the end of the summer about the need to protect lives and especially wear masks, he himself circumvented his own regulations and was caught not wearing a mask, for example, at the wedding of his fellow MP. When he found out in two or three weeks that the virus was exploding in Slovakia, Igor Matovič did not blame himself, but as a true psychopath he blamed people for not following the rules. And that’s why they have to be tested.

Matovič showing the European Commission the results of mass antigen testing in Slovakia.

Matovič as Dr. Mengele

When Igor Matovič performed nationwide antigen testing on his population in November 2020, he must have felt like Dr. Mengele. Dr. Mengele also experimented with people without their consent. Igor Matovič secured the consent of the people, but under duress. Those who did not get tested could not go to work, were in danger of problems with their employer, risked loss of income, perhaps even dismissal. 3.6 out of 5.5 million people reluctantly agreed and obediently lined up at collection points to stand in line among infected people in cold and freezing weather and donate their biological material to the government (yes, they donated, because testing was legally defined – as the donation of biological material). In return the people received blue paper which gave them freedom. Igor Matovič invented blue certificates, which people were supposed to prove. They had their results of the Covid-19 antigen tests written on the blue piece of paper. This blue piece of paper was supposed to give them freedom, which they had been guaranteed anyway by the Constitution. The manifestation of a psychopath is that in his vision of the world, you must deserve the right even when you’ve been granted this right from very birth.

False negativity kills

The problem is that the blue pieces of paper that documented the negativity of the citizens did not have to carry true information at all. The sensitivity of antigen tests is said to be only 58%, so 42% of positive people who had taken the test, were declared false negativity. These positive people had the right to move freely, to go to work, to go to shops and to spread the virus freely. People who were not tested, ie those who did not agree to donate their biological material to the government, were forced to remain in lockdown, ie under house arrest. Lockdown is a very expensive measure, which destroys the state’s economy. Matovič thus sabotaged this lockdown by his own measures, because on the one hand he forced people to be locked at home, thus trying to eliminate the virus, on the other hand he allowed false negative people to spread the virus among in society. I would compare it to trying to fill a hole in a ship by cutting a patch on another part of the ship. So, even though you somehow covered the first hole by a patch, water still enters your boat through the other hole.

Guinea pigs of Europe with blessing of Merkel

By giving people a document stating their false negativity and allowing these people to move in society, Matovič took legal responsibility for all following infections and thus deaths as a result of Covid-19. In a video message to the European Commission, Matovič admitted to European leaders that the whole of Europe was waiting for the results of the experiment in Slovakia, interpreting the decision to perform the test deceptively, fascistically and psychopathically as the will of the people (I cite: „…we, together with millions of people, decided that…“). In reality, the nation didn’t want to get massively tested at all. This experiment on Slovaks was also blessed by German Chancellor Angela Merkel, and the European Commission allegedly waited anxiously for the results of this human experiment. And the results of this human experiment is such that Slovakia has the highest number of deaths per capita from Covid-19 in the world, probably because Matovič has gathered 3.6 million people in 5,000 testing centers, mixing healthy people with positives and infecting large numbers of people. Merkel may be pleased that she did not have to perform a similar experiment on the Germans.

Psychopath’s public confession

After mass testing, Matovič apologized in TV for setting the test conditions in such a manner that forced people to get tested. The psychopath needed to publicly confess to committing the criminal offence of gross pressure in a crisis situation, which could sentence him for life prison. He basically expressed his deviation and probably got excited by the fact that nobody dared to immediately arrest him because currently he was untouchable prime minister. At other times, he confessed to taking responsibility for the 4,000 people who died of Covid-19 in a result of the spread of the virus.

Solution against widespread infection – more testing

It should be added that Matovič subsequently made it necessary for people to be tested every seven days and entrusted this task to mayors who eventually began to revolt against him. This decision was not changed even after the fact that one senior citizen had died from a heart attack having waited for a few hours in a queue or having other people fell unconscious and many other leaving the testing center with bloody noses.

Criminal liability

As a result of testing, Matovič also has a legal problem, as he is suspected of committing serious crimes. From the very beginning, it was clear to Matovič that testing by the coercive form he had chosen was not supported by the Constitution, nor was the lockdown of a selected part of the population, as this procedure could be perceived as apartheid, which is a serious crime.

Mobster and his white horses

In order to avoid criminal liability, Matovič produced a white horse from the very beginning, Chief Hygienist Mikas, to whom all the blame will be imposed once. The white horse is a mafia slang, when the mafia transcribes loss-making companies into an insignificant man, often a lonely homeless man, whom they then execute. In this way, the crime on companies is virtually intangible and the loss cannot be claimed back. It is a principle that we also find with Jesus Christ, who, as a white horse, accepted the guilt of all people, so that in the end he would be executed for the guilt of all people. The principle is to pass all the guilt onto one unimportant and helpless individual who will be punished instead of the real criminals.

Matovič produced such a white horse, Chief Hygienist Mikas, who is only an unimportant official of an insignificant office, but Matovič had him issue decrees, generally binding legal regulations (almost laws), although Mikas has no official authority for this, because such authority was not delegated to him by law. This is a manifestly illegal act, but, it seems, Matovič, who surrounded himself by a weird Christian sect, does not look for legality, but only for the purpose he needs to messianically achieve in the sense that „the purpose blesses the means“. Although Matovič shouts that Fico is a mafia, everyone knows that it is just a Mafioso that is drawing an attention to someone else aiming to cover up the fact that he himself uses mafia methods.

Invalid government orders

Matovič produced another legal issue because his government declared the state of emergency by a simple executive resolution, while to exercise the law, it is necessary use a different legal institute, particularly an executive order. Likewise, the government incorrectly issues instructions to citizens only by executive resolutions, while executive resolutions, unlike the executive orders, are not binding on citizens. Nevertheless, the government forces citizens to comply with executive resolutions, the government even fines or prosecutes the citizens if they do not comply with executive resolutions or with Mikas‘ illegal regulations (for example, if the citizens do not wear masks or if the businessmen open their restaurants).

Demonstrations

In response to the illegal way of conducting nationwide testing and circumvention of citizens‘ constitutional rights, the Matovič’es government has encountered an unprecedented wave of resistance and anti-government demonstrations that Matovič supressed by water cannons. The fear from people’s anger made Matovič’es government amend the Constitution to be able to prolong the state of emergency practically indefinitely (what is actually happening) to prevent demonstrations and be able to legally steal.

Business with tests

Yes, Your Excellency, Matovič, originally from the city of Trnava, introduced a state of emergency in Slovakia so that he could bypass the public procurement procedure, which is to ensure the best price of deals for the country. He bypassed the public procurement and directly bought antigen tests from a Trnavian company, the owner of which is the director of a private school being attended by Matovič’s children. The State favored this particular firm, although the firm had indebtedness to the State and such firms are excluded from trading with the State. This is a suspicion of show-case corruption or abduction. This essentially unknown garage company has earned tens of millions of euros from the State. In this context, Matovič’es motivation to test massively seems rather as an effort to benefit extensively on the Covid-19 crisis.

Slovakia worst in the number of deaths

The fact is that despite Prime Minister Matovič’s effort to be the best country in the fight against Covid-19, probably also because of his mass testing and the grouping of people in test centers, Slovakia ended up with the largest loss of life per capita in the world. Slovakia did not avoid the expensive lockdown that is devastating the economy, but thanks to mass testing, Matovič basically sabotaged his lockdown, because he constantly released false negative people into society. The conclusion is that Slovakia had not only lockdown, but also mass testing, so the country must bear the costs of lockdown AND testing, while achieving the worst results in the fight against Covid-19.

Chaos and senseless measures

Your Excellency, I would like to add beyond what has been said that the regulations of Matovič’es government are chaotic, contradictory, changing from day to day, complicated and, above all, illegal. For example, people were forbidden to go to cemeteries, but they could go to work. Why couldn’t people go to cemeteries? Because the imprisoned police president, General Lučanský, died in a violent death in prison at that time, and Matovič feared that people would go to his funeral en masse. Matovič’es regime has blood on his hands. People who did not get tested by Matovič’s crazy antigen tests were not allowed to go even to nature. This was one of the torturous psychological methods of coercion that Matovič used against Slovaks in order for the tests, which he had bought in great amount from his acquaintance, were used.

Children in the hands of a psychopath

In order for the tests to be used even more, the Matovič’es sect came up with the idea that they would condition the possibility for children to attend school only with a negative test, while the Constitution gives all children the right to education and this right cannot be conditioned by donating genetic material to the government. To make matters worse, in addition to the tested child, one of the parents had to be tested as well. Not both parents, only one was enough, as if the other parent could not be positive.

Matovič plagiarist

Dear Excellency, everyone in Slovakia knows that Igor Matovič does not respect the law. This is also evident by his admission that his diploma work is plagiarism. When he was in opposition, he called on the then Speaker of Parliament to resign after the same case fell through. He literally cried at him and made theatrical press conferences, knowing that he himself had his diploma work plagiarized as he had it done by a completely different person. Matovič’es psychopathic thinking also manifested itself in this case, because instead of resigning himself as prime minister, he proposed a law according to which a university degree can be withdrawn if it is proven that the diploma work is plagiarism. In addition, he suggested that the diploma works of all students be checked for copyright. He even promised that when such a law was passed, he would give up his university degree himself. When the students finally called on Matovič to give up his degree, Matovič said that he would do so only after his Education Minister gave up his university degree, whose diploma work is also a plagiarism. To this day, Matovič has not given up his university degree.

Matovič’es white horses

Even the modus operandi with the white horse was not alien to Matovič in the past, as according to media reports he allegedly sold his previous publishing company to the white horse in order to avoid criminal liability for tax cuts. He allegedly sold his company to his employee without the employee’s knowledge. Matovič allegedly only ordered the employee to sign the documents without the employee knowing what he is signing or being able to inspect the documents. Matovič was allegedly covering the documents with his palm and saying – just sign, sign, sign.

It seems that Matovič also made a white horse from his wife, to whom he devoted all his property many years ago. Information appeared in the media that although Matovič was poor, his wife, so to speak, owned half of the city of Trnava. It is paradoxical, but in fact it is not paradoxical, but characteristic of the fraudster Matovič, that although he himself is poor, he as the opposition deputy called for the adoption of the law on material responsibility of politicians. Today, when Matovič is prime minister and he has a constitutional majority in parliament and he has wasted billions of euros in the uneconomical struggle against Covid-19, not a single word can be heard from him about the adoption of a law on material responsibility of politicians.

Matovič – tax fraudster

Matovič did not hesitate to abuse his mother in covering up of his crimes as she was, per Matovič’es tax documentation, supposed to drive 600 km every day of year in his company car to legalize the extensive claim of deductible tax items.

Matovič Pharisee

Your Excellency, overall, Matovic is an Pharisee, liar and manipulator. As an opposition member of parliament, he literally acted like a drama queen, was showing a transparent, when the deputies increased their salaries by 1,500 euros while increased the orphans‘ allowance by only 2.70 euros. Today, when Matovič is in government and has the opportunity to reduce parliamentary salaries by 1,500 euros, he does not want to hear about it at all, moreover, his government itself robbed the school children of lunches that the state had given them for free. In this way, the government of Igor Matovič also deprived of lunches such children who have antisocial parents and who live in tin sheds in Roma settlements, where drinking water does not flow and where there are no asphalt roads.

Matovič as an extreme revengist

Matovic’s rule is accompanied by unreal chaos and amateurism. As a person, Matovič is not mature enough to be able to bring peace and balance in society. According to his minister from the liberal party SAS, Matovič is extremely vindictive and unable to live without conflict. Matovič even threatened journalist Martin Daňo that he would break his mouth.

Matovič peaceful as the Lamb of God

Dear Excellency, Igor Matovič, whom you have welcomed at your office, can also act as a peaceful Lamb of God. He can pretend to be a tame and sweet friend, exactly as you had the opportunity to meet him in person. It is a gift which psychopaths received from the God that they are able to control their victims in various means. Igor Matovič applies his charm on those who let themselves be captivated by his charm, exactly as he did it with the infantile story of his young hairdressing daughter during the visit at your place. He played theater right in front of you, as he can only transform himself in such a sweet guy temporarily, so that in the end his conflicting nature is fully manifested and everybody who disagrees with him can expect being called by names.

Matovič as the Devil

Igor Matovič uses pressure, shouting, threats, accusations, bribery, swearing and a media lynch against people who break his sweet deceit. Matovič called his Economy Minister an idiot and accused him to be responsible for deaths of several thousands of people, while having not asked him to resign from the position of minister. He called dissatisfied Slovaks, stranded on the border unable to get home, as barking dogs. At the same time, it was these „barking dogs“ working abroad who enabled Matovič’es OĽANO (Ordinary People and Independent Personalities) movement to win the election. People who disagree with Matovič are called wisdom-shitters by prime minister Matovič.

Matovič as a briber

When the first round of the mass testing was about to happen and nobody wanted to participate in it, Matovič stepped in front of the cameras and, directly in the TV, he offered a great bonus to that medical personnel that would take part in it. The amount was equivalent to a monthly salary of common people. This could be considered as a bribery. He simply bought these people even though the mass testing was unethical and illegal.

Matovic as a dictator

Dear Excellency, when we talk about OĽANO, Matovič’es party, it must be said that Matovič has a completely wrong and distorted idea of ​​democracy. While in other countries there are large political parties with hundreds of thousands of members, Matovič’es OĽANO has had an incredible 13 members for many years, mostly his relatives and colleagues from his private company. All the millions of euros that OĽANO received from the state for the parliamentary elections were thus controlled by only a small group of people. Matovič said that he didn’t need more members.

Matovič’es sect

Matovič’es OĽANO, although presented as a movement of ordinary people, according to which the movement also has acquired its name Ordinary People and Independent Personalities, is largely a substitute for the Christian KDH (Christian-Democratic Movement), which has not gained great popularity among Slovaks. The whole OĽANO appears as a weird sect of religious fanatics, where Matovic’es Health Minister Marek Krajčí gives religious lectures on how the Holy Spirit passed through his body in the form of bubbles and how he is drunk with the blood of Christ. Another Matovič’es minister, Finance Minister Heger, also invokes the Holy Spirit and gives religious lectures.

Matovič as an amateur

The government of Igor Matovič elected the Prosecutor General and Special Prosecutor of other KDH losers. Of particular interest is the case of Daniel Lipšic, for whom the government of Igor Matovič produced a special law that allows a non-prosecutor to become a prosecutor. Lipšic is a former Interior Minister, allegedly obtained a judicial exam by fraud, killed a pedestrian at a pedestrian crossing, for which he received only a suspended sentence, while as Interior Minister Lipšic himself enforced a harsh prison sentence in more banal car accidents. Lipšic is a lawyer who is involved in almost every major criminal case in Slovakia, so as a special prosecutor he is in a conflict of interest, because as a lawyer he defended his clients, often criminals, but at the same time he as a prosecutor has to catch these very same criminals. Lipšic is perhaps the only prosecutor in the world who is serving a sentence, so as a prosecutor he will have to report to a probation officer who oversees his behavior.

It is nonsensical for a non-prosecutor to become a chief prosecutor, as this demotivates real ordinary prosecutors to pursue career growth. Moreover, such hybrid rules dismantle the rule of law, because the head of prosecutors is nothing else but a political puppet, a former politician, not a practitioner who would have the appropriate experience in this area. By appointing an amateur to the state’s governing function, the government of Igor Matovič only continues in the initiated amateurism, when, for example, they have replaced a professor of medicine with a metallurgist in the top management of a hospital.

Christians first!

It is clear that the government of Igor Matovič is very keen in installing Christian-Democratic losers in key positions and thus bring the country under the control of the Christian clergy. Matovič’es Minister of Health Krajčí publicly commented on the preference of Christian believers in occupying state positions, yes, he is the one who is permeated by the Holy Spirit in the form of bubbles and who is drunk with the blood of Christ, as in one interview he literally said: The grace that one day we will govern this country, we saw, I say, and politicians say, we need character people in the highest positions, people who will be able to manage public affairs responsibly and honestly, because if we succeed to meet only this one condition then I am convinced that life in our country should be far, far better. But where to look for those people, if not among Christians?” This is a clear discrimination of non-Christian believers and atheists.

Matovič as a typical businessman

We need to understand the world of Igor Matovič. He is a businessman by nature, so he is a man who has achieved his property and position through business, but largely through fraud. He lacks the wisdom of statist, in fact, better said, ruling wisdom is not something that he would be inherent in his nature. He does not understand the law, he does not understand the structure of the state. If he understood it, he could not declare that he would act according to the number of likes under individual statuses on Facebook.

Matovič as perverted exhibitionist

Matovič came to the government by gradually blasting political opponents. When the purpose sanctified the means, he did not hesitate and secretly recorded a fellow Member to compromise him later with a recording. When necessary, he disgraced a competing MP by pouring a bag full of syringes directly on his head. And when Matovič was bored, he exhibited his perversion in public by submitting photos of his stinky socks on Facebook. Or, during the visit of your Excellency, he publicly boasted that he had been cut or, better said, disfashioned by his eleven-year-old daughter acting as hair-dresser. When he needs to cause emotional manipulation in people, he has no problem crying on the press conferences. He escaped from several press conferences with tears in his eyes, so the Slovaks began to call his presses „plačovky“ instead of „tlačovky“ after the word „plač“ which means „cry“ (tlač means press). As if there were not enough of Matovič’es disgusts, he urged citizens to like his facebook status as 10000 or more likes would make him force his mother and wife to be preferably vaccinated against Covid-19. Once he came to the meeting with the Belarusian diplomat in cheap Chinese gym-shoes, which not only expressed disrespect for the diplomat, but also embarrassed the Slovak Republic and its citizens. When the people showed anger about the gym-shoes, Matovič produced a Facebook status saying, I quote, „I pissed off a bunch of people“ and „I likes such days“. He no longer likes such days when people stand up and take to the streets to show him how much they, on other hand, don’t like him. And when he needs more perversion, he orders the school-children to wear masks throughout the classroom, and then he publishes a cartoon joke on facebook, in which children in spacesuits with breathing hoses leading to the helmet walk to school. It is well known that Matovič is perverted and needs to display his eccentricity for admiration in order to bother the public with it. It can be compared to public sexual exhibitionism, which you have to endure because the guy is the prime minister and no one can do anything to him.

Democracy in decline

Dear Excellency, Slovakia fell under the sectarian rule of Igor Matovič by five degrees in the international world index of democracy, while Slovakia was overtaken by such countries as Colombia, Malaysia and Trinidad and Tobago. As the opposition MP Ľuboš Blaha pointed out, politics are dominated by drug cartels in Colombia, revolutionaries are fighting in the mountains, and young gangs will attack you and stab you in the streets of Bogota at any time. Slovaks have become guinea pigs of Europe, tested prisoners, tortured, harassed and starved in order to break their strong will to resist the attempts of a mad testing maniac. They were treated in the most humiliating way possible. That is why it is very sad, Your Excellency, that you have even accepted our Prime Minister, thus legitimizing his government abroad.

The criminal regime will be overthrown

Your Excellency, the Slovaks compare Igor Matovič to Hitler and see the only salvation in the overthrowing of the government. It is possible to overthrow the government only by exercising civic resistance according to Article 32 of the Constitution of the Slovak Republic or by calling a referendum for early elections. Although the second option is preferred, it is possible that Slovaks will use the first option before the referendum is called. Today, Igor Matovič is already quite afraid for his life, because he even replaced the government limousine with an armored vehicle. After the abolition of Matovič’es brutal regime, it will be necessary to establish a commission of inquiry in Slovakia and declare all legal acts of the Matovič’es government invalid and criminal. All convicted opponents of the Matovič’es regime will have to be acquitted, as well as all those fined and executed will have to be compensated. The proclamation of the Matovič’es regime as a period of tyranny and injustice, and the punishment of all the minions of the illegal regime will end one abominable era in the history of the proud Slovak nation.

Dear Excellency, Emanuel Macron, we, Slovaks, value the friendship of the French people very much, so we firmly believe that after reading this letter, you will never accept Igor Matovič at the official level again.

Sincerely,

Blažena Ovsená, Slovak writer

0 Comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *